моќ конвертори 1 - Luftfuktaren.com

Главната излезниот напон на батеријата и полначот напон се посебно регулирани (Заклучување Безбедно).В�

Влезен Напон : 48 V номинална, Текст опсег : 40 V да 60 V ; Излезен Напон : DC 12 V 20 A 240 W.Усвојување на Синхрони Испр

Прекинувач за напојување, конвертирате AC 110 V / 220 V да DC 18 V 10 A 180 W.Dual влезен напон : AC 100120 / 200260 V (110 / 220 V switchabl

За електрични апарати над 50 и до 1600 w; фенови за коса, песна, curlers, итн.Не за електроника или непрекината уп

【Низ целиот свет КОРИСТАТ】 AULLSUMY 220 V Да 110 V Конвертор 230 W, може да се отстапи власта на напон од 220v / 240v да 1

Дизајнот е компатибилен со основани и неоснови за приклучоци во повеќето делови на светот (вклучувајќи,

[СОВРШЕН СВЕТ ПАТНИЧКИ АДАПТЕР] Употреба на оваа USB ѕид полнач за да ја 150+ земји, се вклопува со НАС велик�

[СОВРШЕН во СВЕТОТ ПАТНИЧКИ АДАПТЕР] – Користете го овој 4 портен usb полнач за да ја 150+ земји, се вклопува

* Излезна Струја : 500m A Напојување има температура заштита, во текот тековната заштита и краток спој зашт�

Излез опсег : 4 V ~ 50 V Ectifier систем : Не синхрони.Влезен опсег : 3.8 V~35 V Модул Својства:Не изолирани зголеми (�

4pcs PWU Напон buck : 3.55.5 V во, 5 V надвор.Тоа со супер мини големина : 17mm 5.5 мм.Тоа може да напојување за предавате

Спринт Бустер е одредена апликација хардвер базиран производ, специјално дизајниран за вашиот автомоб�

Работи како педалата чувствителност, стабилност, контрола и системи за контрола на влечење може да се р�

Влезниот напон спектар DC 6 V32 V; излезен напон default DC 5 V, по активирање на брзо полнење, автоматски ќе се при

Потекло : CN(Потекло)Тип : Напон Regulator Application : Computer Operating Температура : 40°C~+85°CSupply Напон : 4.826v Dissipation Моќ : 15w MAX

Влезен Напон е AC 1628v или DC 1640v ( текст, без оглед на позитивни и негативни ) и излез е 5 V.Неговата излезна ст�

Широко се користи во Автомобил уред, како што се LED Дисплеј, Навигација со Автомобил, Автомобил Аудио, е Р

【ПАТУВАЊЕ СУШТИНСКИ】 Компатибилни во велика БРИТАНИЈА, Хонг Конг, Бахреин, Белизе, Боцвана, Брунеи, Ки�

[Брзо отстранување на податоци] : Ќе можете брзо да се извлече кратенка за складирање на податоци група М

25 V ~ 35 V ( со автоматско buck , обемот на работа, никаков напонски влезови може да биде произволно регулирани

Влезен напон е поголем од излезниот напон.Влез : DC 2 V да 24 V.Максимална излезна струја : 2 А Излез : DC 5 V да 28 V

100% Сосема Нов и Висок Квалитет на AC Кабелот за Напојување 3 prongs САД стандард моќ кабел дизајн.Кабел Должи

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Лесен за употреба, инвертер одбор може да биде безбедно и заштеда на енергија и рабо

Ова ниво се користи за нормална ПЛЦ контролер.Ова ниво се користи за нормална контролорот или 5 V MCU;На вр�

Име на производ : Автомобил Напојување Трансформатор; Материјал : Пластика,Метал; Пакет Содржина : 1 x Авт�

Билансот одбор е погодна за liion батерија пакет BMS КОЈ без рамнотежа функција,па како да воедначување на н

Светот Широк Влезниот Напон 100240 VAC 50 / 60 Hz.Замена AC Адаптер / Полнач ,100% Компатибилен со модел на уредот се

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Оваа стабилизатор може да се регулира флуктуирачки напон во општата напон излез.Три 110 V прифатат 3 или 2 p

Моќ алатка серија : електрични пили, машина за дупчење,удирање машини,воздушниот компресор и др.Вентила�

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

Работна фреквенција : 180 KHZ.Ако имате било какви прашања или проблеми со производот, ве молиме email icstation да

Модул комбинира TP4056 батерија полнач со MT3608 зголеми коло.Додадете батеријата и вклучете ниска напојува D

Бренд Нови(Не се Користи)Од Кина,Користете брзи превозот методи.Моторни Оценка : 0.75 k W / 1.0 HP / / Текст : 3 Ф

Континуирано производство на полно оптоварување, излезниот напон и струја се континуирано прилагодлив

Полесно ќе почне на ридови.Многу модерни возила се користат електронски контролен и повеќе возила се сл

Без разлика дали сте во САД за одмор или бизнис патување, овој едноставен, но суштински адаптерот е совр�

Безбедни за Употреба : 100% водоотпорни и shockproof,влага доказ и антипрашина,се прегрее заштита,заштита од пр

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Напонот на излез може да се 5 V или 12 V прилагодливи (default 5 V).Овој филтер ги намалува DCDC switcher снабдување бра

На задебелена обвивка е силна и безбедна, и шупливи дизајн има одлична дисипација на топлина перформанс

Scroll