Обновено
Hacoly Ткаенина Лента Елка Сатен Панделки Асортиман Ролни Различни Пакет за Подароци Заврши Занает Ткаенина Свадба Декорација Модна Колекција

Hacoly Ткаенина Лента Елка Сатен Панделки Асортиман Ролни Различни Пакет за Подароци Заврши Занает Ткаенина

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 218.40

Сјајот лента е издржлив, може да биде свиткана слободно, и е лесно да се формира жичен лента.Многу погодна за настан декорација-многу погодна за шиење, старо резервации, декорација, што лакови за гроздобер коса додатоци, занаетчиски предмети, картички, хартија занаети, декоративни подарок кошеви, нагласувајќи домашен текстил и многу други објекти.Бојата е прикажано на сликата, материјал : полиестер, големина : 15mm*10 метри.Пакување количина : 1 тркалаат*Панделки.Светла и јасно, не е лесно да избледуваат, изгледот е исто така многу класичен, лесно може да се поклопува со DIY занаети, погоден за различни занаети и украси, како што се Божиќ занаети и подарок пакување, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, подарок пакување, партија подароци, лакови, итн.Тоа е многу погоден за венци и може да биде флексибилно намали во било која големина да одговараат на вашата декорација.Тоа е многу погоден за венци и може да биде флексибилно намали во било која големина да одговараат на вашата декорација Светла и јасно, не е лесно да избледуваат, изгледот е исто така многу класичен, лесно може да се поклопува со DIY занаети, погоден за различни занаети и украси, како што се Божиќ занаети и подарок пакување, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, подарок пакување, партија подароци, лакови, итн.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Можете да ја даде на вашите пријатели, семејство и љубовници.Повеќе опции : овие празник панделки се бог�

Лен Ткаенини Лента Жичен Раб.Ширина 1.5" x Должина од 50 метри.Изработени од 100% Полиестер.Димензии : 1...

Широк Спектар на Употреба :Совршен за облека, свадба декорација, хотел декорација, партија украси, праз

Големина : Божиќ сатен лента мерки за прибл 50 mm / 2 инчи во ширина, секој се тркалаат мерки за прибл 25 метр�

1.Материјал : Полиестер, двојносоочуваат сатен панделки 2.Популарната grosgrain лента има ребрести текстура �

Квалитетот полиестер сатен лента со златен сјај бисер заврши за луксузен изглед и сатен се чувствуваат.

Чипка,Свила,Кадифе.Избрани алатници може да биде лесно да се вметнат во шевовите и рабови за професиона�

Декоративни панделки се користи за многу настани како што се Свадби, Родендени, Одмор настани и многу др

Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.Материјал : Сатен панделки се н�

Со многу едноставна употреба метод, можете да го користите игла и конец да шие во местото што треба деко�

Plaid Лос и Ирваси Жичен Лента.Додадете свој личен допир на било кој проект!.Оваа лента карактеристики на л

Можете да ги користите шарени лентата на фустани и костуми слично.Grosgrain панделки се одлично да се акцент

Соодветна големина : секој тек на црна, црвена бивол plaid лентата е прибл.5 инчи во ширина, 6 метри во должин

Полиестер,Сатен 【КВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ】100% полиестер.Двојно лице сатен лента има stitched рабови.многу доб�

НАЈДОБАР ЗАНАЕТ ДОДАТОК : Луѓето секогаш ќе богатство вистинската убавина и како ќе светне моментот со �

Исто така, може да се користи како торта украс.Одлична за сите видови на проекти, вклучувајќи шиење, пода

Ова искуство може да се манифестира вашиот скриен потенцијал и да стане costless.Тоа е жичен Божиќ лента со �

Материјал : 100% полиестер платно 7 / 8" лента.Димензии : ширина : 20mm(7 / 8" инчи)16 ролни.Секоја тек е околу 25 метр

Панделки за Подарок Завиткување Овие прекрасни мултибоја панделки се погодни за сите видови на подаро�

SIZE 20 инчи / 500mm широк x 11 метри / 10m долго Materiel : природни burlap, мека, посилни и потрајни Користете го за занае

Металик Функција Солидна ВаланиФормат Убава шума зелено платно го опкружува жица центар.Пораби жица ле

5 метри од Розова & Chartreuse checkerboard ткиво ткаенина Лента.Мерки 5 / 8" широк.Можете да купите толку колку што е п

Сатен.Елегантен двојно лице Сатен.Совршен за облека, занает, флорални, домот и декорација на hairbow додато�

Производителот гаранција може да не се применува.Висок квалитет на двојно сатен.Одлично за свадба, наст

【ГОЛЕМИНА】: Во оваа Тенка Двојно Лицето Ткиво Полиестер Лента Гајтанот ние нудат дарежлива 1 / 8 инчи (3�

Scroll