Обновено
2 Метри Разни Цвет Бисер Чипка Работ Скриј Лента 4.5 цм Ширина Гроздобер Стил Исклучување Бела Ивица Кроења Ткаенина Везени Applique Шиење Занает Свадба, Свадба се Облек?

2 Метри Разни Цвет Бисер Чипка Работ Скриј Лента 4.5 цм Ширина Гроздобер Стил Исклучување Бела Ивица Кроења

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2284.80

Боја : Off Бела ; Материјал : Полиестер и Бисери; Width : 4.5 cm(1.77 ").Должина : 2 Метри(ќе бидат испратени во една континуирана парче).Гроздобер стил на лента украсени;Идеален за облека, костими, фустан, завеса DIY за шиење.Одличен подарок за оркестарот ќе дома, облека и така натаму.Со парична казна изработка, изгледа нежни и елегантни.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Боја : Праска, Портокал, Зелен, Надвор Бела; Материјали : Свила Ткаенини; Width : 2.5 Инчи.Неверојатна колекциј

Направи убава свадба носат користење на нашата везови скратува и граница ➤ ➤ Ве молиме имајте во предв

МАТЕРИЈАЛ : Изработени од памук и spandex, супер мек и еластичен чипка, многу удобно и Кожата Пријателски.ВИ

Материјал : чипка applique оди преку добро изработени изработка, кој јасна шема и мека на допир, не е лесно да

Боја : Бела ; Материјал : Памук; Width : 3 cm(1.18").Должина : 10 Метри(ќе бидат испратени во една континуирана парч

➤ ➤ Ве молиме имајте во предвид : Било царински давачки или локалните даноци клиенти во земјата се на од

Направен од висок квалитет на spandex ткаенина, супер мек и еластичен чипка, добро се водат, меки,кожниfriendly

Заедничка употреба вклучува изработка на накит, ѓердани, нараквици, stringing пони монистра, средување на об

"Ве молиме имајте предвид дека нарачки поставени во ова време може да се доживее одложена во обработка и

Најдобар Занает Додаток избор за Свадба, забава, Домашна Декорација, Подарок Завиткување, Лакови за Кос

96" Должина : 2 метри =200 cm Карактеристики Мода Peony Цвеќе на тримполн со modernfeeling.МОЖЕ да се КОРИСТИ ЗА ПОВЕЌЕ

Боја : Бела ; Материјал : Sequin и Ткаенини; Ширина : 5 cm(2").Должина : 3 Метри(ќе бидат испратени во една контину

Мекото чипка е направен од висококвалитет полиестер и најлон, 100% памук, мека на допир и кожапријателски.

Чипка Лента Трим Срцето Цвеќиња За Шиење Чипка, Шарени Sunflowers Везени Лента Applique Ткаенина За Декорација З

Дизајн : флорални бран шема дизајн е многу убава, можете да одговара и да ги красат многу предмети, лента

Вкупно Намали Ширина : За 3.5".Пакетот вклучува : 5 Метри.Идеален за гроздобер свадба декорации, шиење и зан

Карактеристики : DIY рачно изработени женски hairpin, свадба декорација, подарок пакување чипка за коса, лак

"Ве молиме имајте предвид дека нарачки поставени во ова време може да се доживее одложена во обработка и

Изработени од памук и spandex, супер мек и еластичен чипка, многу удобно и кожата пријателски.Меки и Удобни,

Материјал : Полиестер.Брзо бои и висока јачина.Лентата е многу детални,шарени и живописни.Оваа жакард е

Уникатен дизајн може да помогне да се направи посебен и персоналните DIY занаети проекти.Лесно да се кори

➤➤ Време на испорака : 35 дена насекаде во светот со стандардни превозот.Боја : Боја На Слонова Коска, Каф

Боја : Бела; Материјал : Млеко Влакна, Дијамант,Бисер, Ткаенина; Width : 6cm(2.36"); Дијамант Дијаметар : 1.5 cm(0.59");

Боја : Бела; Материјал : Chiffon; Width : 3.5 см(1.38").Должина : 5 Метри(ќе бидат испратени во една континуирана парч

Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти, следи е brightness / contrast settings и слично, може да има и не

Трговија на големо Multicolor Везени Лента Декоративни Индискиот Sari Граница Изработката Кроења Од 9 Двор Шие

Направен од висок квалитет на spandex ткаенина, супер мек и еластичен чипка, добро се водат, меки,кожниfriendly

Scroll