Обновено
Имајќи Алатка Додатоци Алуминиум Ниска Температура Заварување Лемење Прачка За Сите ДРУГИ Делови 10pcs 2mmx45cm

Имајќи Алатка Додатоци Алуминиум Ниска Температура Заварување Лемење Прачка За Сите ДРУГИ Делови 10pcs 2mmx45cm

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 922.08

Запали факелот, (оган нема да betoo малку, за да биде во можност лесно горат цевка веднаш до топлина мијалник).Примена : Алуминиум и алуминиумски легури заварување,лемење.Corporeal : Алуминиум магнезиум.Крај на толпата (по можност исправена гори, факелот може да биде малку повисока, со син пламен), во горење процесот на electrode греење лемење и заварување прав во прав стави ја на стап.Со лемење во прав и се обиде paddling на потребното заварување, заварување electrode, како што се температура, само за нега на вода во заварување electrode.Крај на толпата (по можност вертикално electrocution, факелот може да биде малку повисока, со син пламен), во горење процесот на electrode греење лемење и заварување прав во прав стави ја на стап.Ако ги тргнеме на не-стап електроди продолжи до крајот на греење. (Не намерно се користи во процесот на заварување со пламен изгорени електроди, или чувајте го во вертикална горат статус.Подигнати под electrode ќе зависи од топење температура.Со лемење во прав и се обиде paddling на потребното заварување, заварување electrode, како што се температура, едноставно како вода во заварување electrode.Карактеристики : Fantabulous отпорност на корозија.Се минимизира родител вистински нарушување во текот на заварување.Спецификација : Должина : 450 мм/17.7"Дијаметар : 2mm Color : Flatware Melting температура : скоро или Која е причината зошто застоена електроди може да бидат причини за заварување многу тенка алуминиумска делови.Потоа измијте заварување за заварување лемење прав, заврши.Пакет includeds : 10 x Заварување Лемење Род.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

【За Nema16 или Nema17 Stepper Мотори】Ова е голем конектор кабел 4терминал линија за Nema16 или Nema17 stepper мотори 【Долж

ПРЕЦИЗНИ КАНАДА : ВАДЕЊЕ НА ФОРЦЕПС 150 A ГОРНИТЕ СЕКАЧИ CUSPIDS И BICUSPIDS УНИВЕРЗАЛНА ПАРАЛЕЛНО КЛУНОВИ.НАПРАВ

1 x Електрични Компресор.8 lbs кој е дизајниран како рачен sweeper 1 x Собирање Торба.Моќност : 400 W 2ВО1 Систем : Т

600 W моќ, интелигентна контрола на температурата ????[Добар Дар] : Посебен играч плоча и јајце beater како пода

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Гумен ѓон.Синтетички и текстилни конс

Структурни оштетувања.СИЛНИ И ИЗДРЖЛИВИ Карактеристики дебели OEстил прирабници, закачалки и загради з

Црисс Елита промовира брендот вредности како на Квалитетот и Задоволството на Клиентот.Нашиот Бесплат

【Windproof Токи Дизајн】 Со 4 еластична токи за 4 нозе и 2 сврзувачки елементи на двете страни, Velway патио мебел

4 L Каталитички Конвертор 2007 Pontiac G5 2.О2 сензор пристаништа се поставени пред и по каталитички конвертор и

Овој воздушен компресор пумпа има 13 метри должина на кабелот за напојување, лесноhandhold контрола на дизај

????Safe Материјал : Години Името Загатки главно е направен од природно дрво.Оваа Едукативни Играчки се еко

Совршена Големина за Печење Леб : 9 инчен+10 инчен Бесплатен Кошница+ Леб Куцо+Тесто Scraper+2* Лен Лагер Крпа.Д

8парче дрвена сложувалка кој домашни миленици.Парчиња застане за употреба како manipulatives или репродукциј

Повторете Режим : Една Датотека, Директориум на Сите Фајлови вградениот Звучник : 8Ω2 W Операција Начин : П

Удобен кутија за складирање или транспорт.Убаво и удобно пакување и бренд бојата на секоја ставка ќе се

Етилен Винил Ацетат единствена.Едно парче пена дизајн се чувствува меко и удобно додека се лесно да се ч

ЕПА OBDII во СОГЛАСНОСТ НЕ се за употреба во Калифорнија или Колорадо.Оваа каталитички конвертор е дизајн

Дизајниран да придавам влогови на кожа и да се направи вашите раце, нозете изгледаат свежо и негување.Ди

Ве молиме цел од страна на дел # подолу за да се обезбеди компатибилност.Со нарачување страна на одборот

ХИДРАТИ во СОГЛАСНОСТ За употреба на OBDII возила, 1996 и понови и неOBD 1995 година и постари.ФЛЕКСИБИЛНО РЕШЕН

Едноставно приклучете го палачинка на одлуки во дозволувајте да се загрее, се шири тенок слој од тесто и

Го заменува : Echo # WYK192 A021000810 A021000811;.Одговара : Echo PB651 H PB651 T PB755 PB755 H PB755 T PB755 SH PB755 ST PB751 PB751 H Ранец Компресор;.Од

Ќе можете лесно да се постигне салон во потрага гел лак нокти дома, во минути.Овие лажни ноктите доаѓаат

1000 W / 120 V со Прецизна Контрола на Температура Вашиот палачинка создателот машина има вграден индикато

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема

Scroll