Обновено
01 Квалитетот на Водата Тестер, PH Метар, Преносни со Тест Ленти Функција Лесен за Употреба за Дома Вода

01 Квалитетот на Водата Тестер, PH Метар, Преносни со Тест Ленти Функција Лесен за Употреба за Дома Вода

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1437.60

01 PHBattery : 2x1.00 PH (обично 0.Има автоматска температурна компензација функција. Ве молиме овозможи 1‑2in грешка поради прирачник за мерење. Компактен дизајн и лесна направете го тоа лесно за вас да се користи на p H метар секаде каде што тоа е потребно. Супер јасно дигитален дисплеј ви обезбедува со јасно прикажување на податоци во најбрз speedat прв поглед.Компактен дизајн и лесна направете го тоа лесно за вас да се користи на p H метар секаде каде што тоа е потребно.Функција : 1. Чувствителни electrode сензори, висока чувствителност, брза и точна ph и температурни мерења.Чувствителни electrode сензори, висока чувствителност, брза и точна ph и температурни мерења.Автоматска Температурна Компензација Функција : 0-80ºC на електричната енергија за складирање на податоци во функција на : податоци ќе бидат автоматски зачувани по батеријата е отстранет, и на складирање времето ќе биде еден месец.Широко се користи во домаќинството вода, риба, резервоари, базени, лаборатории, за наводнување во обработливо земјиште, и третман на отпадни води.Има автоматска температурна компензација функција.Супер јасно дигитален дисплеј ви обезбедува со јасно прикажување на податоци во најбрз speedat прв поглед. Усвојува високо квалитетни АБС материјал, издржливи во употреба.9 oz Reset Функција : Во моќта на државата, притиснете и задржете го копчето за 3 секунди, а потоа отпуштете го.Усвојува високо квалитетни АБС материјал, издржливи во употреба.5 V (LR44 копчето батеријата) (не се вклучени)Опсег : -2.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.26in Calibration Метод : 3-точка автоматски calibration Resolution : 0.

Повеќе детали

Item Type:
PH Meter
Material:
ABS
Color:
As shown in the picture
Size:
Approx.155x32mm/6.1x1.26in
Calibration Method:
3-point automatic calibration
Resolution:
0.01PH
Battery:
2x1.5V (LR44 button battery) (not included)
Range:
-2.00-16.00PH (usually 0.00-14.00PH)
Temperature Range:
0-80ºC
Weight:
Approx.110g/3.9oz
Reset Function:
In the power-on state, press and hold the power button for 3 seconds, and then release it. When the screen appears:
Automatic Temperature Compensation Function:
0-80ºC power failure data storage function:
the data will be automatically saved after the battery is removed, and the storage time will be one month.
Test Strip Function:
The color of the backlight will change with the PH value, like litmus paper. :
Package List:
1 x PH Meter(Battery Not Included) :
1 x Instruction Manual :
1. Please allow 1‑2in error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Слични производи во категоријата

1.Едноставно притиснете го копчето за тестирање ленти се до објектот или течни сте тестирање.Половина с

p H метар : Мерен Опсег 0.0014.00 p H ±0.01 p H точност 3во1 TDS метар : Мерен Опсег 09999ppm, 09999µs / cm, 1 80.0°C, 32.0176.0°F...

На electrode може да се отстрани за чистење на сондата и обвивка.Опремени со светлото на екранот екран, может

1 Microcomputer и допрете тастатура се лесни за употреба 2 На сензорот донесува калциум ion electrode, која е составен

Супер јасно дигитален дисплеј ви обезбедува со јасно прикажување на податоци во најбрз speedat прв поглед.

Мерен Опсег : 0.0114.00 p H.Резолуција : 0.01 p H.На точноста : 0.05 p H.ATC 060 C.Батеријата 3*1.5 V(LR44) НЕ се Вклучени.Пенкало,

Мерења во секое време : Може да се користи за да се тестира водата за пиење, базени, PH вредноста во аквари

【Зошто Тест ORP】На високи или ниски redox потенцијал ORP ја претставува способноста на водата да се оксидир

На кислород монитор има аудио и визуелен аларм можете да го поставите аудио аларм decibel кои може да ви дад

*Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се реши тоа за вас како е можно поск

Батерија : 4 x AA батерии (вклучени).Бафер за Препознавање : DIN, NIST, и САД.Калибрација : До 6 поени.Дисплеј тип :

00 PHPackage Листа : 1 x PH Метар 1 x Elec По употреба, исплакнете electrode со вода за да се намали загадувањето.Специфик

Точни Мерења : Едноставна операција, економски и практично, и целосно да ги исполнува тестирање потреби

5 инчен TFT Капацитивни Екран на Допир на Екранот Specification : Display : 7инчен висока резолуција (1024 * 600) капацитив

На PH тест вредноста на овој сензор истрагата е широк, и мерење на опсег е 014 PH.Професионални индустрискот

Идеален за домаќинство или лабораториска употреба; Погоден за испитување на p H баланс на водата за пиењ

Замена на моторни единица за Aqua Clear 20, 30, 50, 70 Модели.НЕ вклучуваат aimpeller.Придава лесно.Тивко работење.Голе

Лесен и пренослив, тоа е погодно за тестирање на квалитетот на водата во секое време, насекаде...

* Мултифункционален : Тоа е широко се користи за тестирање на PH вредноста на домашната вода, лабораториј

Широка Примена : Ова salinity тестирање пенкало е погодна за пиење вода мониторинг на отпадна вода, во лабор

Мерен опсег 014 PH.Точноста 0.02 PH.Температурна компензација опсег без температурна компензација.Напојувањ

Високо ефикасна и точна поради напредната микропроцесори технологија 3 во 1 мултифункционален вода тес

Работа во течности иако специјални сонди понекогаш се користи за мерење на p H на полуцврсти супстанции.

Додатоци Се Вклучени : None.Батерија : 3 АА батерии (1.5 V).Бафер за Препознавање : Автоматско признавање на СА

Scroll