Обновено
DC 75mV 3 1/2 Дигитален Црвени LED Дисплеј Ampere Панел Amp Мерач Тековната Метар Ammeter Време на Одговор 0.3 s Висока Exactness ±0.3%(DC50A(75mV))

DC 75mV 3 1/2 Дигитален Црвени LED Дисплеј Ampere Панел Amp Мерач Тековната Метар Ammeter Време на Одговор 0.3

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 249.36

Лесен за инсталација : производот структура е компактен, лесен за инсталација, погоден за инсталација на разни видови на опрема.Лесен за инсталација : производот структура е компактен, лесен за инсталација, погоден за инсталација на разни видови на опрема.Висок квалитет на електронски компоненти, стабилни перформанси, прецизни мерни податоци.LED дигитален дисплеј : LED дигитален дисплеј, ниска потрошувачка на енергија и долг животен век.LED дигитален дисплеј : црвената LED дисплеј овозможува набљудувач да се знае промена во мерена вредност побрзо. (Црвена боја може да се направи сетила на човековите произведуваат силно чувство).DIY менување на дигиталната табла метар : Можете да DIY менување на дигиталната табла метар за да се овозможи тоа да се открие работата на друга опрема, како што се : електрични апарати, мали мотори, итн.Спецификација : Модел : 5135 A Екранот Точност : ±0.3% Мерење на Точност : ±0.5% F. S±2digit Време на Одговор : 0.3(s) Дисплеј Опсег : 0-±1999 Поларитетот се прикаже : "-"Само"-" display (само СТРУЈА) Дисплеј : (14.2 mm H)Црвена LED (14.2 mm H) Работа Темп : 0-60℃ Влажност Операција : 20-95%RH Напојување : DC5 V±0.2 V/150m A Инсталација : Панел Монтажа Димензија : W79mm*H43mm*D24mm Пакет листата : 1 * Дигитален Панел Метар(вклучуваат жица) Забелешка : актуелната производ во боја може да отстапува од фото поради светлина.Можеби постои мало отстапување во мерењето на производот.

Повеќе детали

Model:
5135A
Display Accuracy:
±0.3%
Measuring Accuracy:
±0.5% F.S±2digit
Response Time:
0.3(s)
Display Range:
0-±1999
Polarity display:
-,Only- display (only DC)
Display:
(14.2mmH)Red LED (14.2mm H)
Operation Temp:
0-60℃
Operation Humidity:
20-95%RH
Power Supply:
DC5V±0.2V/150mA 
Installation:
Panel Mounting
Dimension:
W79mm*H43mm*D24mm
Package list:
1 * Digital Panel Meter(include wire) :
Note:
The actual product color may deviate from the photo due to light. :
There may be a slight deviation in the measurement of product. :

Слични производи во категоријата

Го заменува : Echo # WYK192 A021000810 A021000811;.Одговара : Echo PB651 H PB651 T PB755 PB755 H PB755 T PB755 SH PB755 ST PB751 PB751 H Ранец Компресор;.Од

ХИДРАТИ во СОГЛАСНОСТ За употреба на OBDII возила, 1996 и понови и неOBD 1995 година и постари.ФЛЕКСИБИЛНО РЕШЕН

Филтер за воздух големина : надворешен Дијаметар : 5.Филтер за воздух Замена за Дел # 110291004.Воздух Филтер з

Придружени со појас торбичка, вратот торбичка & RFID блокирање половината паричник во Coversafe SСерија.На сви

Сет 2 Овална Кошница Димензии : 10 x 5.Сите овие парчиња поединечно најверојатно ќе чини повеќе од двојно о

8парче дрвена сложувалка кој домашни миленици.Парчиња застане за употреба како manipulatives или репродукциј

Во согласност ПЕРФОРМАНСИ Користи прецизни OEстил слој процес да се применуваат катализатор материјал

1000 W / 120 V со Прецизна Контрола на Температура Вашиот палачинка создателот машина има вграден индикато

【За Nema16 или Nema17 Stepper Мотори】Ова е голем конектор кабел 4терминал линија за Nema16 или Nema17 stepper мотори 【Долж

【Windproof Токи Дизајн】 Со 4 еластична токи за 4 нозе и 2 сврзувачки елементи на двете страни, Velway патио мебел

Глам колекција е направена од Печкатасушени дрвени предмети со парична казна фасети.Инспириран од лукс

ЕПА во СОГЛАСНОСТ За употреба на преOBDII возила, 1995 и постари.Не правниот за продажба или користење во CA.П

ЕПА во СОГЛАСНОСТ За употреба на преOBDII возила, 1995 и постари.Не правниот за продажба или користење во CA.П

Вино стакло маркери се само забава и се одлични за кога ќе се заедно социјално или се имаат партија.ШАРМ

Ќе можете лесно да се постигне салон во потрага гел лак нокти дома, во минути.Овие лажни ноктите доаѓаат

ЕПА OBDII во СОГЛАСНОСТ НЕ се за употреба во Калифорнија или Колорадо.Оваа каталитички конвертор е дизајн

Компатибилен со сите ЕГО МОЌ+ рачни компресори, освен за Модел LB4800 8.3 ft.во должина.Компресор прилагодлив

КАЛИФОРНИЈА OBDII во СОГЛАСНОСТ Magna Flow ја стави оваа каталитички конвертор преку екстензивно тестирање, с

Повторете Режим : Една Датотека, Директориум на Сите Фајлови вградениот Звучник : 8Ω2 W Операција Начин : П

Ве молиме цел од страна на дел # подолу за да се обезбеди компатибилност.Со нарачување страна на одборот

Експлозија далеку карпи, стапови, лисја и многу повеќе со 480 CFM и 124 MPH правец крак.Вклучува 40 V 2 Ah исчезнат

Scroll