Обновено
3 Метри Млеко Влакна Чипка Работ Скриј Лента 7.5 cm Ширина Гроздобер Стил Исклучување Бела Ивица Кроења Ткаенина Везени Applique Шиење Занает Свадба, Свадба се Облекуваат

3 Метри Млеко Влакна Чипка Работ Скриј Лента 7.5 cm Ширина Гроздобер Стил Исклучување Бела Ивица Кроења Ткаенина

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 102.96

Боја : Off Бела ; Материјал : Млеко Влакна; Width : 7.5 cm(2.95").Должина : 3 Метри(ќе бидат испратени во една континуирана парче).Гроздобер стил на лента украсени;Идеален за облека, костими, фустан, завеса DIY за шиење.Одличен подарок за оркестарот ќе дома, облека и така натаму.Со парична казна изработка, изгледа нежни и елегантни.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Ширина : 56" / 58".Тежина : 145 GSM.Содржина : 80% Памук 20% Најлон.Овој Оглас е за 50 Метри.Оваа памук, чипка ткаенина

➤ ➤ Ве молиме имајте во предвид : Било царински давачки или локалните даноци клиенти во земјата се на од

Полиестер,Чипка.Злато Чипка, Златен Вез Чипка Лента Намали за Шиење, Металик Занаети Ткаенината на Врат

Трговија на големо Multicolor Везени Лента Декоративни Индискиот Sari Граница Изработката Кроења Од 9 Двор Шие

Заедничка употреба вклучува изработка на накит, ѓердани, нараквици, stringing пони монистра, средување на об

Карактеристики : DIY рачно изработени женски hairpin, свадба декорација, подарок пакување чипка за коса, лак

Боја : Бела ; Материјал : Sequin и Ткаенини; Ширина : 5 cm(2").Должина : 3 Метри(ќе бидат испратени во една контину

Боја : Бела ; Материјал : Памук; Width : 3 cm(1.18").Должина : 10 Метри(ќе бидат испратени во една континуирана парч

Занает Плетенка Beaded Лажни Бисери Rhinestones Трим Везени Чипка Лента Трим Костим Applique Шиење на Трим 9mm.Матери

Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти, следи е brightness / contrast settings и слично, може да има и не

Чипка Лента Трим Срцето Цвеќиња За Шиење Чипка, Шарени Sunflowers Везени Лента Applique Ткаенина За Декорација З

Боја : Бела; Материјал : Chiffon; Width : 3.5 см(1.38").Должина : 5 Метри(ќе бидат испратени во една континуирана парч

Боја : Бела; Материјал : Млеко Влакна, Дијамант,Бисер, Ткаенина; Width : 6cm(2.36"); Дијамант Дијаметар : 1.5 cm(0.59");

Најдобар Занает Додаток избор за Свадба, забава, Домашна Декорација, Подарок Завиткување, Лакови за Кос

※Висок Квалитет Направени од густо ткаени полиестер, на маргините се на добар сила, носат и згаснат отп

*Употреба : Играчка Кукли Облека Кроења : Здолниште / Завеси работ скриј лента Декорација : Чевли / Завеси

96" Должина : 2 метри =200 cm Карактеристики Мода Peony Цвеќе на тримполн со modernfeeling.МОЖЕ да се КОРИСТИ ЗА ПОВЕЌЕ

Ние нудиме на клиентите различни ткаенини, бои за да изберете од.Можете да ги користите ткаенина со разл

"Ве молиме имајте предвид дека нарачки поставени во ова време може да се доживее одложена во обработка и

Направен од висок квалитет на spandex ткаенина, супер мек и еластичен чипка, добро се водат, меки,кожниfriendly

Боја : Off Бела ; Материјал : Полиестер и Бисери; Width : 4.5 cm(1.77 ").Должина : 2 Метри(ќе бидат испратени во една к

Направен од висок квалитет на spandex ткаенина, супер мек и еластичен чипка, добро се водат, меки,кожниfriendly

➤➤ Време на испорака : 35 дена насекаде во светот со стандардни превозот.Боја : Боја На Слонова Коска, Каф

Користете го нашиот прекрасен вез скратува за било шиење и изработка на проекти.Оваа прекрасна Чипка мо

3 Meters 18 CM Широк Европски Стил Везови Eyelash Чипка Намали Мулти Боја За долна Облека Градник венчаница Шиење

Боја : Црна; Материјал : Полиестер; Width : 5cm / 2 инчи, како детали за шоуто.Должина : 3 Метри(ќе бидат испрате

Направен од висок квалитет на spandex ткаенина, супер мек и еластичен чипка, добро се водат, меки,кожниfriendly

Изработени од памук и spandex, супер мек и еластичен чипка, многу удобно и кожата пријателски.Меки и Удобни,

Уникатен дизајн може да помогне да се направи посебен и персоналните DIY занаети проекти.Лесно да се кори

Вкупно Намали Ширина : За 3.5".Пакетот вклучува : 5 Метри.Идеален за гроздобер свадба декорации, шиење и зан

Scroll