Обновено
Fockety 65mm Стабилна Железо Жица Глина Триаголник, Crucible Триаголник Носителот, Експеримент Хемија за Поддршка Crucible Се Загрева Спречи Пука

Fockety 65mm Стабилна Железо Жица Глина Триаголник, Crucible Триаголник Носителот, Експеримент Хемија за Поддршка

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2167.20

Топлина отпорни керамички цевки имаат добри висока температура отпор.Железо жици преку керамички шупливи цевки можат да носат определена тежина.Лабораторија алатка која се користи за поддршка на crucible се загрева и да се спречи пука.Најчесто се работи со лабораторија tripod да се загрее crucible.На молив триаголен облик овозможува заоблени crucibles да се одржи во стабилен начин.Функција : 1. Лабораторија алатка која се користи за поддршка на crucible се загрева и да се спречи пука.2. На молив триаголен облик овозможува заоблени crucibles да се одржи во стабилен начин.3. Топлина отпорни керамички цевки имаат добри висока температура отпор.4. Железо жици преку керамички шупливи цевки можат да носат определена тежина.5. Најчесто се работи со лабораторија tripod да се загрее crucible.Спецификација : Предмет Тип : Глина Triangle Material : Керамички Цевки, Железо Wire Ceramic Цевка Должина : 65mm / 2.56 in Package Листата : 5 x Глина Триаголник.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

[Материјал] : Силициум карбид графит е потрајни од глина графит, погоден за carbonization furnaces, кокс печки, елек

Се користи за колеџ експеримент анализа на потребните материјали, геологијата, животната средина тести

Макс Големина : 37.5 x 33 x 46 mm; Пакет се вклучуваат : 1 x Crucible.Материјал : Al2 O3 99.00%; Густина : 3.8 g / cm3; Максимална

Max.Капацитет : 1,5 ml; L 72mm x W 12mm x H 8.5 мм.Withstands температури до 1600°C Посебен сад за кастинг.Погоден за анализа и

Железо Хемија Експеримент Греење Crucible Маша Labware Crucible Јадење Носителот Лабораториски Материјали.Матери

80ml капацитет.Направен од стакло, Кварц.Се продава во секоја од нив.Единица Брои Тип е Crucibles.Направен во :

Големина (L x W) : Приближно 23.5 x 7.5 cm / 9.25 x 2.95 инч 100% сосема нов и висок квалитет.Материјал : Железо.Голема дод

Fritted диск филтри.Медиум Порозност 1016 µm Големината на Порите 34mm Диск Дијаметар.Тип 1 G.SIBATA 1305Серија Gooch Crucib

Crucible Спецификации : Надворешниот дијаметар : 28 mm Height без покритие : 33 mm Volume : ~10 m LApplication температура : до 4000

Тоа е пренослив,удобен и лесен за употреба 100% сосема нов и висок квалитет.Удобен не се лизга шепи за безб

Тоа е високо отпорна на алкални материи и повеќето киселини, сепак, тоа не е нападнат од страна на оксиди

Ригорозни процес, добар железо материјал производство, навидум едноставна, но секаде е деликатна.Добра

Се користи за колеџ експеримент анализа на потребните материјали, геологијата, животната средина тести

НЕ се ЛИЗГА : Практично не се лизга шепи за безбедно грчевито држејќи се и ракувањето.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ

Направени од висококвалитет на никелхром жица материјал, еколошки и издржливи.Широк спектар на апликац

Никел crucible има капацитет од 250m L 31 / 4" висока.Dual Производство на Компанијата произведува и дистрибуира ме

【ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР】се Користи за мешање на течен метал, топење, леење, рафинирање злато, сребро,

Scroll