Обновено
Delaman Боја Фах Уметност Палета со Палецот Дупка за Сликарство Пластични Чаши Мешање Палета Поле Бела

Delaman Боја Фах Уметност Палета со Палецот Дупка за Сликарство Пластични Чаши Мешање Палета Поле Бела

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 253.44

Вкупно 24 велс.Има контури на традиционалните палета со палецот-дупка.Погоден за сите вода со седиште во медиумите.Издржлив и лесен за чистење.Направен од цврсто бела пластика за долго време се користи, може да се користи за да се содржат нафта или водата базирани на бои, лесно чистење предност.Апликацијата, вклучувајќи ги, но не ограничувајќи се на нормален сликарство задача, децата сликарство игра, уметност настава, или давање на подарок.Спецификација : Боја : Бела Големина : 21*10СМ Тип : 24 бунари Тежина : 93g Примена : за сликарство Пакет : 1 x Боја Фах Уметност Палета.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

24 Мрежи / 36 мрежи.големина : 16.3x8.3x2.2cm / 20x13x2.2cm.тежина : 0.22 / 0.37 кг.материјал : пластика.Добредојдовте на прод

Ви благодариме за вашето разбирање 2.8 инчен Пакет Тежина : 153g Пакет се Вклучени : 1 x Боја Палета Само Имај

Сет од 12 светкава мика врз основа блескава watercolour бои се погодни за сите видови на занает проекти и се ме

Големина : 35*25cm(14*10in).Направени на цврсти, трајни и лесни висок квалитет на дрво.Лесен за употреба и може д

Се справи со стаклен чисто бел порцелан.Совршен за мешање на мастила, бои, вода медиуми.Порцелан е функц

Акварел Калај Големина : 3.5"*6.75"*0.6"(8.9 cm*17.15 cm*1.53 cm) Одговараат за дома,студио сликарство и отворено патувањ

Го добиете најдоброто bang за вашиот buck со нашата 50count најголемиот дел пакет на универзална безбедност на

Боја Фах Палета е лесно за вас да се создаде свој идеал се наслика поставен и обезбедува повеќе области

"Дали сте уморни од : Двоен Ракување?Лошо Грб?Оштетена Стока?Па, со Мини Палети не повеќе!Дали во фабрикат

Слика лента е погоден за сите видови на уметници или студенти, кои може да ја задржи својата привлечност

* Боја лента со палецот дупка Материјал : Дрвени,Боја : Дрво Боја Погоден за акварел, масло сликарство, ак

Мора да постојат 18 инчи, помеѓу врвот на racked материјали и sprinklers ✅ Подобри склад безбедност, со палета ре

Клип за монтажа на палета; Течењедоказ со згусне гумена заптивка.Широк уста за лесен пристап со leakproof за

Можете да го поправам на вашата палета на бои да ви остане мирна и стабилна,погодно.Тоа е изработен од не

Направени од високо квалитетни пластични материјали, се повеќе издржливи 24 независни мрежи може да се о

1.Ќе добиете 1 Buc боја коцки.Круг 6.73 дијаметар пластични палета 2.Белата боја палета е направен од нетокси

Тоа е изработен од нерѓосувачки челик,не е лесно да ' рѓа и да се носат.Можете да го земете со вас за надво

【Зачувате Вашата Боја】Чувајте ги вашите Акрилни Бои влажни и свежи за подолг период.Зачувај вашиот пи

Се справи со стаклен чисто бел порцелан.Совршен за мешање на мастила, бои, вода медиуми.Порцелан е функц

▲ВНИМАНИЕ ве МОЛИМЕКора исклучите некоја заштитна фолија на секоја страна да се добие кристално јасна

24 РАЗЛИЧНИ БОИ : Нашата ПРЕМИУМ акварел палета е внимателно направена со долготрајни богата пигменти и

, тежи 38 lb.Vestil произведува материјали опрема за ракување, вклучувајќи дигалки и колички, стрелата и поде

Можете да ги користите за да се одржи акварел, gouache, масло или акрилна боја.Производ Description This палета е ле

Scroll