Обновено
1 Метар Цвет Бисер Чипка Работ Скриј Лента 7.5 cm Ширина Гроздобер Стил Исклучување Бела Ивица Кроења Ткаенина Везени Applique Шиење Занает Свадба, Свадба се Облекуваат Р?

1 Метар Цвет Бисер Чипка Работ Скриј Лента 7.5 cm Ширина Гроздобер Стил Исклучување Бела Ивица Кроења Ткаенина

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 102.96

Боја : Off Бела ; Материјал : Полиестер, Бисер; Width : 7.5 cm(2.95").Должина : 1 Метар(ќе бидат испратени во една континуирана парче).Гроздобер стил на лента украсени;Идеален за облека, костими, фустан, завеса DIY за шиење.Одличен подарок за оркестарот ќе дома, облека и така натаму.Со парична казна изработка, изгледа нежни и елегантни.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Изработени од памук и spandex, супер мек и еластичен чипка, многу удобно и кожата пријателски.Меки и Удобни,

Уникатен дизајн може да помогне да се направи посебен и персоналните DIY занаети проекти.Лесно да се кори

"Ве молиме имајте предвид дека нарачки поставени во ова време може да се доживее одложена во обработка и

Направен од висок квалитет на spandex ткаенина, супер мек и еластичен чипка, добро се водат, меки,кожниfriendly

Заедничка употреба вклучува изработка на накит, ѓердани, нараквици, stringing пони монистра, средување на об

Направен од висок квалитет на spandex ткаенина, супер мек и еластичен чипка, добро се водат, меки,кожниfriendly

Совршен материјали придонесуваат за голема свадба се облекуваат : се Користи за венчаница, Вечер Фустан

Боја : Off Бела ; Материјал : Млеко Влакна; Width : 7.5 cm(2.95").Должина : 3 Метри(ќе бидат испратени во една контину

Совршени за подароци виткањето ➤➤ Совршен за подарок обвивката ➤ремени за фанки кеси или вашиот Гитар

Боја : Црна; Материјал : Полиестер; Width : 5cm / 2 инчи, како детали за шоуто.Должина : 3 Метри(ќе бидат испрате

90% најлон / 10% spandex.Бела чипка ткаенина,се Водат чипка 6 инчен широк чипка лента од 5 метри / roll.Намалување н

Користете го нашиот прекрасен вез скратува за било шиење и изработка на проекти.Оваа прекрасна Чипка мо

Боја : Бела ; Материјал : Памук; Width : 3 cm(1.18").Должина : 10 Метри(ќе бидат испратени во една континуирана парч

Занает Плетенка Beaded Лажни Бисери Rhinestones Трим Везени Чипка Лента Трим Костим Applique Шиење на Трим 9mm.Матери

Вкупно Намали Ширина : За 3.5".Пакетот вклучува : 5 Метри.Идеален за гроздобер свадба декорации, шиење и зан

※Висок Квалитет Направени од густо ткаени полиестер, на маргините се на добар сила, носат и згаснат отп

Најдобар Занает Додаток избор за Свадба, забава, Домашна Декорација, Подарок Завиткување, Лакови за Кос

96" Должина : 2 метри =200 cm Карактеристики Мода Peony Цвеќе на тримполн со modernfeeling.МОЖЕ да се КОРИСТИ ЗА ПОВЕЌЕ

Ширина : 56" / 58".Тежина : 145 GSM.Содржина : 80% Памук 20% Најлон.Овој Оглас е за 50 Метри.Оваа памук, чипка ткаенина

【ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА】 : 30 Ролни (1 Двор / Roll) Мешана Боја Чипка Ткаенина Водат Еластична, 30 Метри во Вкупно, Ш

Scroll