Обновено
DJDK HDMI VGA,High‑Definition Multimedia Interface VGA Адаптерот HD 1080P Конверзија Кабел за PS4/ Лаптоп КОМПЈУТЕР

DJDK HDMI VGA,High‑Definition Multimedia Interface VGA Адаптерот HD 1080P Конверзија Кабел за PS4/ Лаптоп КОМПЈУТЕР

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 189.60

【АПЛИКАЦИЈА】На конверзија кабел на конвертирате заврши High-Definition Multimedia Interface компатибилен high‑definition дигитален сигнал во VGA аналоген излез. 【ПРАКТИЧНИ ДОДАТОЦИ】Поддршка на конвертирање на High-Definition Multimedia Interface компатибилен дигитални сигнали во VGA аналогни сигнали. 【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】Оваа High-Definition Multimedia Interface VGA адаптерот има брза инсталација брзина, едноставна операција, нема потреба да се постави, plug and play. 【ТОПЛА SWAP】Вграден‑во со високи перформанси конверзија чип, поддршка топла трампа, и кабелот поддржува HDCP 1.0/1.1/1.2. 【ГОЛЕМА ВРЕДНОСТ ЗА ПАРИ】Со широк компатибилност, High-Definition Multimedia Interface‑VGA адаптерот е компатибилен со компјутери, Компјутери, десктоп компјутери, лаптопи, ultrabooks, тетратки и др.Спецификација : Item Type : High-Definition Multimedia Interface VGA Адаптерот Материјал : ПВЦ High-Definition Multimedia Interface се Компатибилни Видео Текст Формат : 480i/576i/480p/576p/720p/1080i/1080p Vga Видео Излез Формат : 480i/576i/480p/576p/720p/1080i/1080p Пакет Листа : 1 x High‑Definition Multimedia Interface VGA Адаптерот.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Поддршка аудио влез : 3.IOne VGA+R / L влезниот сигнал се конвертира да се ТМД сигнал којшто поддржува HDMI 2.Се пр

➽HDMI Машки VGA HD15 Машки висока дефиниција кабел.Како Професионални Услуги на АвтоДелови.Како HDMI носи диги

【Широк Компатибилност】 HDMI Машки VGA Женски адаптер е компатибилен со компјутер, компјутер, десктоп, лап

Аудио Поддршка : Yes.【Премиум Перформанси】На VGA женски HDMI машки кабелот поддржува резолуција до 1920x1080(1080

➤ Компактен, го намалува стресот на DVID порта на вашиот видео картичка или компјутер, ги претвора еден DVI

YACSEJAO VGA да HDMI адаптер е во можност да го конвертирате VGA& Аудио аналоген сигнал на КОМПЈУТЕР или Лаптоп за

[Употреба] Може да се поврзете на компјутер да HDTV, следење или проектор со High Definition Multimedia Interface преку USB ин

✿【HD VGA кабел адаптер】Користење на висока‑перформанси C чип за да се обезбеди квалитет на сликата, со м

Жица тело е опремен со магнетен прстен за да се спречи влијанието на електро магнетни полиња и зајакнув

Мулти Функција : Тоа исто така може да се конвертира гласовни сигнали и излез во 3.5 мм аудио приклучок, по

Подржува резолуција до 1920x1080, или максимум поддржа резолуцијата на компјутер.ЕДНОСТАВНА ИНСТАЛАЦИЈА Б

☆Карактеристики : Вграденво напредни IC чип претвора VGA аналоген сигнал да HDMI дигитален сигнал 【2 во 1 Ре

Овој конвертор се користи за да се претвори VGA сигнал во high definition multimedia interface со аудио сигнал.Конвертор е

Овој HDMI VGA конверторкабел се користи за конвертирање на видео сигнал од HDMI уреди (Лаптоп, КОМПЈУТЕР, Лапт

5 mm аудио конекција праќа на гласот на говорникот или на екранот Поддршка за 3 D Производ резолуција до 720p

На текст за Дигитални : 16‑битни 48 / 44.1 k Hz дигитален квалитет на звук текст со јасно квалитет на звукот.До

Scroll