Обновено
Тетоважа Машина-BIOMASER Црни Високи Крајот Професионални Тетоважа Ротари Машина Пенкало Тивко Моторни сочинуваат Пиштоли Материјали

Тетоважа Машина-BIOMASER Црни Високи Крајот Професионални Тетоважа Ротари Машина Пенкало Тивко Моторни сочинуваат

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 886.80

Ротација стабилни, помалку вибрации, ниско ниво на бучава послаб;.Може да се вклопат за трајна шминка игли,погоден за веѓи, исто така и за телото тетоважа дизајн;.Користете оригинални увоз мотор, не се топло со долго време за операција;.Oprating напон : 5-13 V DC Игла издаденост : 0-4.5 mm Удар : 3.5 mm Конекција : 3.5 mm Џек plug 1/1 компјутери на професионални Ротари Тетоважа Пенкало за лагер и shader 2/1 компјутери стерилни тетоважа игли (големина на случаен избор) Вклучуваат : 1 Xtattoo машина +поврзете кабелот+3 игли.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

1, Нов дизајн, лесно да се контролира.Најпопуларниот тетоважа шминка машина 2, Брзина : 15000 35000 / m.Високи пе

Работен напон : 412v Мозочен удар должина : 3.5 mm Игла прилагодување : 5mm Батеријата напон на вредноста резо

ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ МАТЕРИЈАЛ тетоважата машина кертриџ пенкало е направена од супериорен авиони алумин

Оваа ротари пенкало машина погоден за повеќето кертриџ игли во пазарот.Оваа машина може да се користи и

Има вашата тетоважа пенкало во место, така што не се тркалаат околу вашата работна станица.Една големин

[ВИСОКО КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ] тетоважата машина пенкало е направен од висок квалитет на супериорен ал

Пакетот вклучува : 1 PCS microblading пенкала + 10 круг игли + 10 вертикален игли.Совршен шминка алатка за тетоважа

1.Безжична Машина функција стабилна полесно да зафат,Ова веѓа шминка ротари пенкало обезбедува различн

1,Тежина : 82g 2,Брзина : 8 V / 9000 Вртежи во минута 3,погонски напон : 5ДК 8 V 4,Големина : 2378mm 5,Може да се вклопат за

Мотор : 9 V12000 Rpm 6.Капацитетот на батеријата : 1800m A 5.притиснете иликопче за да се префрлите на напон спекта

МултиФункции : Оваа трајна шминка пенкало обезбедува различни функции, како што се веѓа, eyeliner, усна, МЦ,д

Конкавни и конвексни анти‑пропадна пенкало тело дизајн, лесен и мала големина, удобно да се одржи, да се

Димензии : 7.2" (L) x 4.8" (W) x 3.1" (H).Работи до 2 машини.Бара некој клип кабелот + footswitch или континуирано безжична f

КОРИСТИ стандарди И КЕРТРИЏ ИГЛИ – лебдечки collet менгеме на назад систем овозможува употреба на овој ро

6 ft Тетоважа Клип Кабелот Клип Кабелот Должина : Околу.1 во клуч x 1, 3мм / 0.Високи перформанси посебен диз

1.Прилагодливи напон : тетоважата пиштол може да се прилагоди на напон што е потребно да се контролира ин

2 kg 8、Производ Пакет Големина (21.ЗАДОВОЛСТВО GURANTEE ве Молиме, чувајте ги на машина за работа под 11 V за за

Комплетна професионална тетоважа комплет е добар избор за Почетници, за Почеток, Ученици, Тетоважа Умет

Високо Стабилни Перформанси, Стабилен и Сигурен, не станува жешко по долго работно време.Обезбеди излез

Scroll