Обновено
VGA да HDMI Адаптер Кабел со Аудио, VGA да HDMI Конвертор-Кабел за Поврзување на Лаптоп или Десктоп со VGA D-Sub,HD 15-pin) за да ја Следи или hd телевизор со HDMI (HDMI Женски 20in)

VGA да HDMI Адаптер Кабел со Аудио, VGA да HDMI Конвертор-Кабел за Поврзување на Лаптоп или Десктоп со VGA D-Sub,HD

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 191.28

ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ АДАПТЕР – VGA машки да HDMI женски адаптер кабел ви нуди лесен начин за да се поврзете Стар стил КОМПЈУТЕР, Лаптоп,Десктоп компјутерот со VGA D-Sub ,HD 15 pin) излез за да се прикажува како што се проектирање, монитор, ТВ или екран со HDMI.ВИСОК КВАЛИТЕТ на ВИДЕО и АУДИО ПОДДРШКА – Поддржува Видео и Аудио Synchronously, и видео резолуција до 1920 x 1080/60 Hz, Поддржува 24-битна;Пренесува стерео аудио преку машки 3,5 мм ПОМОШЕН кабел.ЛЕСНО ПРИКЛУЧОК за Поддршка резолуција до 720 P/180i/1080 P HDMI излез.Конектор : USB Напојување : ≥5 V 1А - Влезови : VGA + Аудио(3.5 mm ПОМОШЕН ) - Излез : HDMI женски - Кабел Должина : 12 инчи(30cm)КАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ Вметнете VGA интерфејс во компјутер или друга опрема со VGA излез; Приклучок за USB и аудио конектор во соодветните интерфејси Вметнување на други конектор во HDMI кабел, а потоа поврзете го HDMI кабелот со displayer и проектор уред со HDMI интерфејсот.Ако има повеќе од еден HDMI влезови на вашиот дисплеј уред.Генерално, потпишан како HDMI 1/HDMI 2,/HDMI 3. Пред поврзувањето на оваа HDMI кабел за ТВ, ве Молиме изберете го соодветниот HDMI влез интерфејс на вашиот ТВ екран.НА ПРИМЕР, Ако сакате да се поврзете HDMI кабел со HDMI 2 интерфејс на вашиот ТВ, одберете HDMI 2 внесување на вашиот ТЕЛЕВИЗОР со далечинскиот управувач.ИМАЈТЕ на ум Ова VGA да HDMI конвертор е НЕ bi-directional.Тоа само го претвора од VGA ( аналоген сигнал на излез како што се КОМПЈУТЕР/лаптоп/HD ТВ-Box) за HDMI (дигитален сигнал на текст, како што се монитор, hd телевизор, проектор).НЕ може да се користи како HDMI-да-VGA конвертор-кабел.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Plug and play на модерните оперативни системи.Преземете софтверот од Кабел Прашања website Windows 7 Компјутери може

Функција : 1.Интерфејсот е goldplated и nickelplated, wearresistant и corrosionresistant, овозможува брзина на пренос и зголемување

★ГОЛЕМА РАБОТА НАДЛЕЖНОСТ★Овој тип c за да го HDMI адаптерот не само што може да поврзете VGA DVI и HDMI надвор

Ако имате какви било прашања или проблеми, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.HDMI да Display Port 4

Уснарабза лесно unplugging.Плетенка оклопна Позлатени конектори.На DVI HDMI следи кабелот поддржува видео резо

Хлор отпорни и бојабрзо ткаенина обезбедува долго трае носи.43" Половината : 72cm / 28.01" Половината : 76cm / 29.Ме

Поддржува еден начин, еден канал, четирижица конекции.Поддршка топла swap.Вграденво конверзија чип, ниту

* За HDTV Лаптоп паметен Телефон, Таблета DV PC Тип В за HDMI Машки Кабел Додаток Пакетот вклучува : Тип В за HDMI М

Адаптерот е компатибилен со USBC ДП Alt Режим на уреди.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на распо

35" Хип : 96cm / 37.Ве молиме да веруваат во нас.01" Половината : 76cm / 29.Напредни квалитетот за тестирање на систе

Plug and play, лесен за употреба : безжичниот HDMI предавателот и приемникот се спарени 1 PCSПредавател.Note1 : Затоа

Дигитални интегритет множи поврзете директно со еден кабел или преку посветена на неменаџиран мрежа п

Answin USB C до Мини Адаптер Displayport ▲Дополнителни Функции : ☛Екстра "Нормален Мини ДП да Мини ДП Кабел" за да г

【UHD 8 K DISPLAYPORT 1.4】 : HIGHEND РЕЗОЛУЦИИ 8 K Displayport 1.4 функција на поддршка за highbandwidth HBR3, 32.4 Gbps пропусен опсег, DSC 1.2

Се инсталира Лесно Без Возач Потребен : Нашите HDMI extender адаптер може да ги обезбеди за долго растојание з

196ft HDMI Extender : Со еден висок квалитет CAT5e / 6 / 7 кабел, можете да се прошири HDMI аудио / видео сигнали истовре

Scroll