Обновено
DJDK PH Метар,Преносни PH Метар Аквариум Откривање Пенкало со Автоматска Температурна Компензација Функција

DJDK PH Метар,Преносни PH Метар Аквариум Откривање Пенкало со Автоматска Температурна Компензација Функција

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 330.96

【Предност】Тоа има одлична отпорност на вода и на терен применливост, и сите читања се автоматски да се компензира за температура (ATC). 【Карактеристика】На сензор на температура на директно контакти се мери решение да се направи читањето на точни и брзи. 【Лесен за Употреба】PH метар има голем екран во екран со висока резолуција и точност.Со задржување на податоците функција, тоа е лесен, брз и точен. 【Повеќенаменски】Тоа има широк спектар на мерење, кој е едноставен за работа, и е погоден за испитување на рн вредноста на аквариуми, вода за пиење, итн. 【Висок Квалитет】Направени од високо квалитетни пластични, трајни, економски и практично, тоа целосно ги исполнува тестирање потребите на различни индустрии.Спецификација : Предмет Тип : PH Метар Материјал : Пластични Тежина : Околу. 95g / 3.4 оз Опсег : 0.00~14.00 p H Резолуција : 0.01 p H Точност : ±0.05 p H Температурна Компензација : 0°C~50°C Работна Температура : 0°C~50°C Производ Големина : Прибл. 147x27x18mm / 5.8x1.1x0.7in Батерија : 2 x CR1632 3 V Копчето Батеријата (Батерија, Не се Вклучени) Пакет Листа : 1 x PH Метар (Батерија, Не се Вклучени) 1 x Шрафцигер 1 x Прирачник .

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

1.Едноставно притиснете го копчето за тестирање ленти се до објектот или течни сте тестирање.Половина с

Мерки Потенцијал Водород (p H), Електрична Спроводливост (ЕК), Вкупно Растворени цврсти Материи (TDS),и Темп

Идеален за домаќинство или лабораториска употреба; Погоден за испитување на p H баланс на водата за пиењ

ТОЧНИ МЕРЕЊА : Користете титаниум алуминиумски сонда за мерење на водата со висока точност, избегнување

Опсег : 2.00 16.00 p H.Резолуција : 0.01 p H.Димензии : 220 W × 175 D × 78 H mm.Три точки за калибрација за највисока точност

Бренд : mettler толедо.Mpn : 2100 / 2 H.На Mettler Толедо p H Предавателот се користи за p H / m V, ORP и температурни мерења в

Компактен пенформа дизајн, лесен за мобилност, можете да пробате вода насекаде да се добие чиста вода.Ус

* Многу лесен за употреба, едноставно ја потопи во течноста и тоа може да се брз тест на PH вредност...

На electrode може да се отстрани за чистење на сондата и обвивка.Опремени со светлото на екранот екран, может

*Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе се реши тоа за вас како е можно поск

Benchtop p H метри функција до три децимални место резолуција, поддршка до три p H калибрација поени и нудиме р

Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку

Мерења во секое време : Може да се користи за да се тестира водата за пиење, базени, PH вредноста во аквари

【Зошто Тест ORP】На високи или ниски redox потенцијал ORP ја претставува способноста на водата да се оксидир

1 Microcomputer и допрете тастатура се лесни за употреба 2 На сензорот донесува калциум ion electrode, која е составен

Широка Примена : Ова salinity тестирање пенкало е погодна за пиење вода мониторинг на отпадна вода, во лабор

Оваа p H Сензор е IP65 оценет, водоотпорен во тесна печат, способен да издржи долгорок постојана употреба в

На PH тест вредноста на овој сензор истрагата е широк, и мерење на опсег е 014 PH.Професионални индустрискот

Мерен Опсег : 0.0114.00 p H.Резолуција : 0.01 p H.На точноста : 0.05 p H.ATC 060 C.Батеријата 3*1.5 V(LR44) НЕ се Вклучени.Пенкало,

5 инчен TFT Капацитивни Екран на Допир на Екранот Specification : Display : 7инчен висока резолуција (1024 * 600) капацитив

Интуитивен, userfriendly икониelectrodee статус прикажува p H падина.Контролаклип electrode носителот брзо и лесно обез

Лесен и пренослив, тоа е погодно за тестирање на квалитетот на водата во секое време, насекаде 1 Литар чи

Додатоци Се Вклучени : None.Батерија : 3 АА батерии (1.5 V).Бафер за Препознавање : Автоматско признавање на СА

Идеален за домаќинство или лабораториска употреба; Погоден за испитување на p H баланс на водата за пиењ

Високо ефикасна и точна поради напредната микропроцесори технологија 3 во 1 мултифункционален вода тес

01 PHBattery : 2x1.00 PH (обично 0.Има автоматска температурна компензација функција Ве молиме овозможи 1‑2in грешк

Мерен опсег 014 PH.Точноста 0.02 PH.Температурна компензација опсег без температурна компензација.Напојувањ

На кислород монитор има аудио и визуелен аларм можете да го поставите аудио аларм decibel кои може да ви дад

На p H метар е направен од високо квалитетен материјал, кој не е лесно да се оштетат, цврсти и издржливи.Ви

Scroll