Обновено
Zwen 10 Обвива Серпентина Тетоважа Машина Професионални Три Боја Челик Тетоважа Пиштол Машина за Лагер и Shader за,Црна

Zwen 10 Обвива Серпентина Тетоважа Машина Професионални Три Боја Челик Тетоважа Пиштол Машина за Лагер и Shader

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 285.60

★ Нов и висок квалитет,Направени од супериорен композитни материјали, пролетта е високо еластична и анти-замор за долго време да работи. ★ Чиста железната арматура бар има одлична магнетни спроводливост,Со стабилни перформанси и брз топлотна дифузија, тоа може да се работи за 8 часа по водат без топлина. ★ Висока-квалитет 2 парчиња warps калеми е специјално дизајниран за тетоважа машина,. ★ Силна и стабилна да работат, без топла за долго време работи,Удобно и мала тежина пенкало овозможува континуирано агилност во продолжи седницата. ★ Стабилна фреквенција и силен интензитет.Променлива брзина, висока ефикасност, брзо да се во боја.висок квалитет,Лесни,ниски-бучава,Прилагодување на должината на иглата,Високо ефикасни, научни се справи со дизајн,Професија Кертриџ Тетоважа Машина, Цена-Ефикасен.Бренд Име : Zwen Type : Тетоважа Gun Gun Тип : Manual Commodity Квалитет, Сертификација : 3 CCommodity Квалитет, Сертификација : ULCommodity Квалитет, Сертификација : GSCommodity Квалитет, Сертификација : ce Material : Steel Model Број : 7307 Material : Steel Gun Тип : Manual Start Напон : 3.5 VWorking Напон : 6-9 VCoils Висина : 24 mm Coils : 10 Wraps Features : тетоважа, веѓите, eyeliner, усна линија, полу-трајна шминка,Апликација : Лични или професионални тетоважа artist Features : висок квалитет, мала тежина, ниско ниво на бучава, прилагодливи игла должина, ефикасна, научни се справи со дизајн, стручни инкџет тетоважа машина, цена-ефикасен, лесен за расклопување,долготрајни.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Работен напон : 69 V , Мал и компактен, тоа може да се стави во џеб, и тетоважа уметник може да тетоважа во с

Касети вклучуваат боја индикатори кои ќе ви овозможи лесно да се идентификуваат типот на игли ќе се кор

6 ft Тетоважа Клип Кабелот Клип Кабелот Должина : Околу.1 во клуч x 1, 3мм / 0.Високи перформанси посебен диз

Сите тетоважа игли се пакуваат во Индивидуална Стерилни Блистер Пакување.Ако поради некоја причина не

1.Оваа ротари тетоважа пенкало е дизајниран за да ви даде следниот чувствуваат за вистинско пенкало, кои

★ Донесување на посебен дел за дизајн, што може да се заклучи конфигуриран игла глава добро, многу безбе

Со Нови Карактеристики, Кои се Оптимизира Performance Highквалитет премиум тетоважа машина, пренослив.4 мм, и 4mm

1.Прилагодливи напон : тетоважата пиштол може да се прилагоди на напон што е потребно да се контролира ин

1.Оваа тетоважа пенкало е дизајниран за веѓа, eyeliner и усна тетоважа 2.Метал материјал е стабилна.Ниско нив

1,Тежина : 82g 2,Брзина : 8 V / 9000 Вртежи во минута 3,погонски напон : 5ДК 8 V 4,Големина : 2378mm 5,Може да се вклопат за

Тетоважа напојување обезбеди брз и точен напон корекција.Подобрување на машина работат на стабилноста

Мултифункција : Користете за веѓите, eyeliner, усните, косата и мали дизајн.Безжична работел : Преносни Трајн

Машина карактеристики : 1,Тежина : 82g 2,Брзина : 8 V / 9000 Вртежи во минута 3,погонски напон : 5ДК 8 V 4,Големина : 237

Моторот е 10w направен во Тајван, моќта е стабилна и излез, и secant е повеќе од доволно за да ги намалите.Едно

Високо Стабилни Перформанси, Стабилен и Сигурен, не станува жешко по долго работно време.Обезбеди излез

Прецизни Тетоважи : тетоважата серпентина машина работи брзо и длабоко продира во кожата да се направи

Заштита од преоптоварување вграден во.Прилагодливи напон на зумот : 0.1 v, 0.2 v, 0.5 v Прецизност регулира изл

Има вашата тетоважа пенкало во место, така што не се тркалаат околу вашата работна станица.Една големин

Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни за тетоважа кертриџ игли.Дијаметар 0.35 MM Тетоважа Игл

Материјал : Canved простор алуминиум.hign брзина на мотор : 12 V / 10500 вртежи во минута.работен напон : 610v.игла уда

Scroll