Обновено
Fockety Керамички Цевки Стабилна Глина Триаголник, Crucible Триаголник Носителот, Хемија Експеримент за Поддршка Crucible Се Загрева Спречи Пука

Fockety Керамички Цевки Стабилна Глина Триаголник, Crucible Триаголник Носителот, Хемија Експеримент за Поддршка

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 352.56

Железо жици преку керамички шупливи цевки можат да носат определена тежина.Најчесто се работи со лабораторија tripod да се загрее crucible.На молив триаголен облик овозможува заоблени crucibles да се одржи во стабилен начин.Лабораторија алатка која се користи за поддршка на crucible се загрева и да се спречи пука.Топлина отпорни керамички цевки имаат добри висока температура отпор.Функција : 1. Лабораторија алатка која се користи за поддршка на crucible се загрева и да се спречи пука.2. На молив триаголен облик овозможува заоблени crucibles да се одржи во стабилен начин.3. Топлина отпорни керамички цевки имаат добри висока температура отпор.4. Железо жици преку керамички шупливи цевки можат да носат определена тежина.5. Најчесто се работи со лабораторија tripod да се загрее crucible.Спецификации : Предмет Тип : Глина Triangle Material : Керамички Цевки, Железо Wire Ceramic Цевка Должина : 65mm / 2.56 in Package Листата : 5 x Глина Триаголник.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Се користи за колеџ експеримент анализа на потребните материјали, геологијата, животната средина тести

Големина (L x W) : Приближно 23.5 x 7.5 cm / 9.25 x 2.95 инч 100% сосема нов и висок квалитет.Материјал : Железо.Голема дод

Max.Капацитет : 1,5 ml; L 72mm x W 12mm x H 8.5 мм.Withstands температури до 1600°C Посебен сад за кастинг.Погоден за анализа и

Макс Големина : 37.5 x 33 x 46 mm; Пакет се вклучуваат : 1 x Crucible.Материјал : Al2 O3 99.00%; Густина : 3.8 g / cm3; Максимална

Железо Хемија Експеримент Греење Crucible Маша Labware Crucible Јадење Носителот Лабораториски Материјали.Матери

НЕ се ЛИЗГА : Практично не се лизга шепи за безбедно грчевито држејќи се и ракувањето.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ

80ml капацитет.Направен од стакло, Кварц.Се продава во секоја од нив.Единица Брои Тип е Crucibles.Направен во :

[Материјал] : Силициум карбид графит е потрајни од глина графит, погоден за carbonization furnaces, кокс печки, елек

Направени од висококвалитет на никелхром жица материјал, еколошки и издржливи.Широк спектар на апликац

Fritted диск филтри.Медиум Порозност 1016 µm Големината на Порите 34mm Диск Дијаметар.Тип 1 G.SIBATA 1305Серија Gooch Crucib

Никел crucible има капацитет од 250m L 31 / 4" висока.Dual Производство на Компанијата произведува и дистрибуира ме

Тоа е високо отпорна на алкални материи и повеќето киселини, сепак, тоа не е нападнат од страна на оксиди

Топлина отпорни керамички цевки имаат добри висока температура отпор.Железо жици преку керамички шупл

Crucible Спецификации : Надворешниот дијаметар : 28 mm Height без покритие : 33 mm Volume : ~10 m LApplication температура : до 4000

Тоа е пренослив,удобен и лесен за употреба 100% сосема нов и висок квалитет.Удобен не се лизга шепи за безб

Ригорозни процес, добар железо материјал производство, навидум едноставна, но секаде е деликатна.Добра

Се користи за колеџ експеримент анализа на потребните материјали, геологијата, животната средина тести

【ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР】се Користи за мешање на течен метал, топење, леење, рафинирање злато, сребро,

Scroll