Обновено
Babycalin BBC510603 Luxus Wickelunterlage, 50cm x 70cm, Blau, 1 Stück BBC510603

Babycalin BBC510603 Luxus Wickelunterlage, 50cm x 70cm, Blau, 1 Stück BBC510603

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 561.36

Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Производителот гаранција може да не се применува. 100% ПВЦ.Воскресна рабови за поголема безбедност и поголема удобност.Од раѓање.Водоотпорен промена мат.Прилагодлив на многу модели на менување на табели.Опис на производот Behalten Sie nur das Lächeln фон Бебе und vergessen Sie die kleinen Unfälle, умре während des Wechsels auftreten können, Мит dieser wasserdichten geometrischen Wickelauflage мит erhöhten Kanten ist Бебе стомакот zum Wechseln eingeklemmt und kann така viel plappern, wie er möchte, Diese geometrische wasserdichte Wickelauflage misst 50 х 70 cm и passt sich vielen Wickeltischmodellen некој, Es kann und einfach schnell mit einem Schwamm gereinigt werden, За mehr Komfort können Sie natürlich eine Wickelauflage hinzufügen, Zusammensetzung : 100% ПВЦ - Füllung 100% Polyether, Abmessungen : 50 х 70 см, Wartung : mit einem Schwamm, Фон Wärmequellen fernhalten, Сет Содржи : да се Чува само насмевки на Бебето и да заборави на мали незгоди кои можат да настанат за време на промени, Со овој водоотпорен геометриски менување на мат со покрена рабови, Бебето ќе биде добро wedged да се менува и може да џагорат колку што тој сака, Оваа геометриски водоотпорен менување на мат мерки 50 x 70cm и се прилагодува и на многу менување на маса модели, Тоа може да биде лесно и брзо се чистат со сунѓер, За поголема удобност, можете да ја очигледно додадете менување на предниот поклопец, Состав : 100% ПВЦ - Пополнување 100% Polyether, Димензии : 50 x 70cm, Одржување : помош на сунѓер, ги Задржи подалеку од било кој извор на топлина,.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Babycalin.Дамка, меки, лесни да се чистат со влажна сунѓер, промена на мат ПВЦ се неопходни атрибути за вашиот

Производителот гаранција може да не се применува 75 x 45 x 5cm.Водоотпорен.Лесно да се избрише чисти.Тивко по

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

100% ПВЦ.Совршен за бебе менување.Погоден за многу модели на менување на табели.Двете мека и водоотпорен.З

Тивко поместена со пена.Водоотпорен.Лесно да се избрише чисти.Phthalateслободен пвц.L 72 x w 41cm.Опис на произво

Scroll