Обновено
Да се зачува Храната Складирање Сад, 8 Унца/Мини, Направен од Рециклирани Пластични, Apple Зелена

Да се зачува Храната Складирање Сад, 8 Унца/Мини, Направен од Рециклирани Пластични, Apple Зелена

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 128.64

Мини круг храна-складирање сад со 8-унца капацитет.Изработени од 100 проценти рециклирани #5 пластика; BPA - и меламнин-слободни.Облик и боја како зелено јаболко; завртка тесни капак. 100-процентно рециклираат; направени во САД; машина за миење садови-безбедно.Мерки 3-1/2 од 3-1/2 од 3-1/5 инчи.Зачувување прави стилски, висока-перформанси производи за вашиот дом.Како компанија, ние се стремиме да се комбинираат кои се социјално и еколошки одговорни бизнис практики со ваков дизајн е да се создаде производи кои луѓето да се чувствуваат добро за што имаат во своите домови.Ние веруваме дека изборот на овие производи, не значи да се има да се жртвува квалитетот, цената, или изведба.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

12 1 / 2 x 10 1 / 2 x 4 1 / 2" / 31.8 x 26.7 x 11.5 cm.Машина за миење садови безбедно.Ограничен Доживотна Гаранција.Tupperware Голе

【100% ХЕРМЕТИЧКИ】Овој сад постави направени од хранабезбедно пластични контејнери чува од молци и греш

Изборот Серија од 30 Брисеви.Не само да се рециклираат, ЕДНОКРАТНО.Единствен Облик Го Спречува Spills.Специ

Таа има текстура површина што не лизгава.Тоа е класичен круг печат правејќи таа да се херметички и течни

Лесно да се отвори кога замрзнати премногу.Контејнери остане стилски дури и откако ќе бидат печете мног

ХЕРМЕТИЧКИ МИРИСДОКАЗ УЛТРАВИОЛЕТОВИ СТАКЛЕНА ТЕГЛА со BPAFREE ПЛАСТИЧЕН КАПАК.Со ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : го

Овие резервоари да зачувате простор и да се направи поефикасно користење на вашата кујна и дневна соба.

Празнична дизајни во кој Мики и Мини Маус.Вклучува (2) 4коло од купот стакло складирање, (2) 3купот на право

ИЗДРЖЛИВ И СИЛЕН КОСТЕЦ Овие метал чип торба клиповите направени со премија од не ' рѓосувачки челик, об

Џем Сликарство Стискаш Шишиња Занает.Боја : Транспарентна.Млазницата Боја : Случајни испорака (Ако сте с

Овие кутии се меѓусебно со други индустриски брендови на кантите.На кантите функција големи, повеќе ети

[Висока класа Керамика] Овој житни складирање сад е направен од висококласа керамички.Тоа е отпуштен од

* Повеќенаменски,со капак и мала лажица,за чување брашно, ориз или перење прав, тоа е многу соодветно...

Ќе добиете висок квалитет на чување калај со носталгични дизајн и убави мет блескава отпечаток.Капакот

Валентин Избрани Срца Пластичен Контејнер / Кади со Капак.Одлично за Чување Бонбони Закуски печива Кола

Разноврсна : Обезбедува лесен, ситевоедно решение за складирање за провизии, фрижидер, ладилник, и шкафо

Производот нема пукнатина и зглобовите, запечатени и да се чуваат свежи.Свежоводење кутија има голем ка

Ние ќе брод од Токио, Јапонија.Тоа ќе трае од 10 до 17 дена како што вашата стока ќе пристигнат од вашата ис

Овие кутии се меѓусебно со други индустриски брендови на кантите.На кантите функција големи, повеќе ети

Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Отстранлив Baffles за Леснотијата на Одржување.Целокупната димензии : 500 * 2

Овие кутии се меѓусебно со други индустриски брендови на кантите.На кантите функција големи, повеќе ети

Фрижидер smart идеален за kheer, gajar halwa, sarson ка saag и сите јадења, кои се толку многу напор да се готви.Не лизгав

Scroll