Обновено
Faceuer PH Метар, Преносни Квалитетот на Водата Тестер, PH Детектор, за Вода Дома

Faceuer PH Метар, Преносни Квалитетот на Водата Тестер, PH Детектор, за Вода Дома

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1713.60

Пакет Листа : 1 x PH Метар(Батерија, Не се Вклучени)1 x Настава Manual Note : 1. Супер јасно дигитален дисплеј ви обезбедува со јасно прикажување на податоци во најбрз speedat прв поглед. Ве молиме овозможи 1‑2in грешка поради прирачник за мерење.Тест Ленти Функција : бојата на светлото во позадина ќе се промени со PH вредност, како лакмус хартија. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Има автоматска температурна компензација функција.Кога на екранот се појавува : "" Reset е успешна. Чувствителни electrode сензори, висока чувствителност, брза и точна ph и температурни мерења. Усвојува високо квалитетни АБС материјал, издржливи во употреба.Чувствителни electrode сензори, висока чувствителност, брза и точна ph и температурни мерења. Широко се користи во домаќинството вода, риба, резервоари, базени, лаборатории, за наводнување во обработливо земјиште, и третман на отпадни води.Функција : 1.00 PH (обично 0.Компактен дизајн и лесна направете го тоа лесно за вас да се користи на p H метар секаде каде што тоа е потребно.Има автоматска температурна компензација функција.5 V (LR44 копчето батеријата) (не се вклучени)Опсег : -2.00 PH)Температура Опсег : 0-80ºCWeight : Прибл.

Повеќе детали

Item Type:
PH Meter
Material:
ABS
Color:
As shown in the picture
Size:
Approx.155x32mm/6.1x1.26in
Calibration Method:
3-point automatic calibration
Resolution:
0.01PH
Battery:
2x1.5V (LR44 button battery) (not included)
Range:
-2.00-16.00PH (usually 0.00-14.00PH)
Temperature Range:
0-80ºC
Weight:
Approx.110g/3.9oz
Reset Function:
In the power-on state, press and hold the power button for 3 seconds, and then release it. When the screen appears:
Automatic Temperature Compensation Function:
0-80ºC power failure data storage function:
the data will be automatically saved after the battery is removed, and the storage time will be one month.
Test Strip Function:
The color of the backlight will change with the PH value, like litmus paper. :
Package List:
1 x PH Meter(Battery Not Included) :
1 x Instruction Manual :
1. Please allow 1‑2in error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Слични производи во категоријата

Батерија : 4 x AA батерии (вклучени).Бафер за Препознавање : DIN, NIST, и САД.Калибрација : До 6 поени.Дисплеј тип :

Батерија : 4 x AA батерии (вклучени).Бафер за Препознавање : DIN, NIST, и САД.Калибрација : До 6 поени.Дисплеј тип :

Бренд : mettler толедо.Mpn : 2100 / 2 H.На Mettler Толедо p H Предавателот се користи за p H / m V, ORP и температурни мерења в

Додатоци Се Вклучени : None.Батерија : 3 АА батерии (1.5 V).Бафер за Препознавање : Автоматско признавање на СА

Benchtop p H метри функција до три децимални место резолуција, поддршка до три p H калибрација поени и нудиме р

p H метар : Мерен Опсег 0.0014.00 p H ±0.01 p H точност 3во1 TDS метар : Мерен Опсег 09999ppm, 09999µs / cm, 1 80.0°C, 32.0176.0°F...

Работа во течности иако специјални сонди понекогаш се користи за мерење на p H на полуцврсти супстанции.

Опсег : 2.00 16.00 p H.Резолуција : 0.01 p H.Димензии : 220 W × 175 D × 78 H mm.Три точки за калибрација за највисока точност

ТОЧНИ МЕРЕЊА : Користете титаниум алуминиумски сонда за мерење на водата со висока точност, избегнување

1.Едноставно притиснете го копчето за тестирање ленти се до објектот или течни сте тестирање.Половина с

* Многу лесен за употреба, едноставно ја потопи во течноста и тоа може да се брз тест на PH вредност PH е диз

На electrode може да се отстрани за чистење на сондата и обвивка.Опремени со светлото на екранот екран, может

【Зошто Тест ORP】На високи или ниски redox потенцијал ORP ја претставува способноста на водата да се оксидир

Идеален за домаќинство или лабораториска употреба; Погоден за испитување на p H баланс на водата за пиењ

00 PHPackage Листа : 1 x PH Метар 1 x Elec По употреба, исплакнете electrode со вода за да се намали загадувањето.Специфик

Мерен опсег 014 PH.Точноста 0.02 PH.Температурна компензација опсег без температурна компензација.Напојувањ

Интуитивен, userfriendly икониelectrodee статус прикажува p H падина.Контролаклип electrode носителот брзо и лесно обез

Високо ефикасна и точна поради напредната микропроцесори технологија 3 во 1 мултифункционален вода тес

Scroll