Обновено
Автоматско Центар Удар Прилагодливи Пролет Натоварени Метал Вежба Алатка со Перница Капа 4PCS Добра Центар Удар

Автоматско Центар Удар Прилагодливи Пролет Натоварени Метал Вежба Алатка со Перница Капа 4PCS Добра Центар Удар

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 494.40

Повторливи влијание : Automatic центар удар може да означува почетна точка на јамата, црвениот прилагодливи влијание капа може да ја зголеми или намалување на влијанието на сила и добра пролет може да ги поддржи повторливи влијание.Она што ќе добиете : ќе добиете 4 автоматско удирање машини, два секој во злато и сребро, која може да се користи или да се замени за долго време.Материјал : автоматско центар удар е направен од цврсти и издржливи месинг, со длабоко knurling на површината, што ја олеснува повеќе точни работење и контрола со една рака.Карактеристика : 5-инчен пролет-тип автоматско центар удар може да означува почетна точка на јамата и црвениот прилагодливи влијание капа може да ја зголеми или намалување на влијанието на сила.Користете чекори : Прво обележи центарот на дупка да се удирани со тупаници, притиснете рачката цврсто, и моќни пролет ќе сила на удар на отскокнување нагоре.Опис На автоматско центар удар е многу погодна за означување, perforating, пирсинг и scribing на дрво, метал, стакло, пластика, кожа или ѕидни површини.Добра пролет може да ги поддржи повторливи влијание.Пакетот доаѓа со 4 автоматско удирање машини, 2 различни бои, 2 од секоја боја, која може да се користи или да се замени за долго време.Карактеристики Автоматско центар удар -Боја : Како што е прикажано. -Материјал : Месинг. -Димензии : Должина 5inch.Нема потреба за алатки, како што се чекани, управува со само една рака, удобен и лесен за носење.Пакет Вклучувајќи 4 * Автоматско центар удар.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

ПРОЛЕТТА МЕХАНИЗАМ автоцентрирање удар има внатрешна пролетта механизам што им овозможува да ги симбо

1 / 2"Берза x 51 / 2"Л Peggable торбичка.Топлина третираат.Направени на топлина третираат високо јаглерод Америк

Прецизна Контрола : Оваа пролет натоварени центар удар може да обезбеди точни и удобен контрола за одли

Широко се користи за означување и започнување на дупка за дупчење без малку "шетаат" од усогласување.【Н

[Прилагодливи Тензија] : Бидејќи се Гради Индустриска месинг центар удар има прилагодливи тензија заврт

Тешки Центар Удар Димензии : 6" Долго x 11 / 16" Дијаметар Точка со Дијаметар : 0.015 Инчи (0.4 mm ).Медиум Должност Ц

5 инчен автоматско центар дупка удар погоден за изградба и автомобилската употреба.Хром позлатен дијам

Сечилото Материјал : ХромVanadium Челик.Тип : Ладно Длето.DIY Материјали : Металугрија.Потекло : CN(Потекло).Се С

Нашиот производ квалитетот и иновативноста ќе продолжиме да се подобри.На врвот е направен од ХСС висок

△1.Овој центар удар се користи за да се обележи центарот на точка и е обично се користи за да се обележи ц

Заштедува време, се зголемува точноста.Пролетнатоварени алатка за креирање на dimple во дрво, пластика и м

Материјал : Knurled челик тело, од Легиран челик точка.Боја : Златото.Вкупна Должина : Околу 13cm / 5 инчи.Се спр

Scroll