Обновено
10 Јарди Војска во Воен Херој Слобода САД Беж Жичен Лента Чипка Намали Везови Applique Ткаенина Деликатна DIY Уметнички Занает Понуда за Scrapbooking Подарок Завиткување 2 1/2 W

10 Јарди Војска во Воен Херој Слобода САД Беж Жичен Лента Чипка Намали Везови Applique Ткаенина Деликатна DIY

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 377.28

Можете да ги користите шарени лентата на фустани и костуми слично.Grosgrain панделки се одлично да се акцент на различни проекти, вклучувајќи хартија за изработка или за шиење проект.Совршен начин да ги красат било услуги, украси, centerpieces, костими или било која партија парчиња.Нашите чипка ткаенина скратува и чипка панделки да ја направат совршена за било поставка и ќе ја подобрат убавината на вашиот дом украси : перници перници, покривки за маса, slipcovers и други занает проекти.Исто така, ние може да понуди завеса за шиење модели.Нашите високо квалитетни убава водат чипка намали го прави совршен за секоја пригода.Чипка се тркалаат може да се користи на танц туту шоу танц облечи уметничко лизгање фустан или било кој друг.Прекрасни цветни моделот ќе изгледаат одлично против спротивставени боја на позадина.Можете да ги користите ткаенина чипка намали за рачно изработени шиење занает, кукли облека или торта украс.Чипка лента одлична за лирски танц носии, sashes, headbands, ballroom танцува и булчински носат.Нашата продавница вклучува encajes став costura, чипка за занаети, ролни од чипка, завеси обрасци за коса, лак на одлуки, завиткување панделки, лак материјали, линии, јажиња.Избрани алатници може да биде лесно да се вметнат во шевовите и рабови за професионални резултати.Нежен везови чипка за занаети додавање на романтична допир на долна облека, постелнина или pillowcases.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА Нашите tulle лентата е plugandplay, супер лесен за користење, нема потреба од дополнителни че

5 метри од Розова & Chartreuse checkerboard ткиво ткаенина Лента.Мерки 5 / 8" широк.Можете да купите толку колку што е п

Големина : Божиќ сатен лента мерки за прибл 50 mm / 2 инчи во ширина, секој се тркалаат мерки за прибл 25 метр

Моден sequin tulle ролни 25 метри sequins газа за повеќе цели занаети DIY.Одлично за diy туту здолниште,headscarf,дома дек

Го прилагодите вашиот рачно изработени предмети, подароци и облека со Wunderlabel е Личен Стандард Пациентот

Широк Спектар на Употреба :Совршен за облека, свадба декорација, хотел декорација, партија украси, праз

21 / 2 инчи широка лента со 10 двор гајтанот.Направен од 100% полиестер.Offray реден број 712533 Направени во Индија

Торба на 250 ПредФормирана Црвен Сатен Свеста Панделки.Лентата е Топла Намали за Запечатен Раб.Безбеднос

Производителот гаранција може да не се применува.Висок квалитет на двојно сатен.Одлично за свадба, наст

6 метри / 216 инчи секој тркалаат Ширина : прибл.5 инчи широка, можете лесно може да го намали го во соодветн

【Пакетот Вклучува】 : 5 ролни 11 / 2 инчен сјајот лента, злато во боја; 25 метри по тркалаат, 125 Метри во Вкупн

СТИЛ Гроздобер проверете лента дизајн , лесно може да се врзат лента во било каков вид на стил ви се допа

????【ЧЕТИРИ ГОЛЕМИНА ЌЕ ДОБИЕТЕ】сребро рабовите сатен лента големина е 5 / 8" со 25 метри ????【МАТЕРИЈАЛ】 Ан

Боја : Црвена , Црна Карактеристики & Придобивки : Печатени "Среќен секојдневниот" букви, го прави вашиот

Должина : 50yards / многу.Ширина : 10мм.Материјал : 100% Свила.Пакет се вклучени : 1pc DIY Лента.Употреба : Прирачник D

Металик Функција Солидна ВаланиФормат Убава шума зелено платно го опкружува жица центар.Пораби жица ле

Соодветна големина : секој тек на црна, црвена бивол plaid лентата е прибл.5 инчи во ширина, 6 метри во должин

【ГОЛЕМИНА】: Во оваа Тенка Двојно Лицето Ткиво Полиестер Лента Гајтанот ние нудат дарежлива 1 / 8 инчи (3

Лен Ткаенини Лента Жичен Раб.Ширина 1.5" x Должина од 50 метри.Изработени од 100% Полиестер.Димензии : 1 5"W x 50 М

Елегантен двојно лице Сатен.Совршен за облека, занает, флорални, домот и декорација на hairbow додатоци.На р

100% Сосема Нов и Висок Quality.Type : Ribbons.Material : Polyester.Quantity : 1 Roll.Width : 6mm / 10mm / 15mm / 25mm.Width : 6mm / 10mm / 15mm / 25mm Color : 12 Бои за

Жичен edge : Оваа ткаенина лента доаѓа во тек за да се избегне мешање, може да се намали во било должината и

МНОГУ НАМЕНИ.Пар хартија и панделка на иста боја за да создаде monochromatic изглед.Употреба на контрастни бои

Квалитетот полиестер сатен лента со златен сјај бисер заврши за луксузен изглед и сатен се чувствуваат.

Plaid Лос и Ирваси Жичен Лента.Додадете свој личен допир на било кој проект!.Оваа лента карактеристики на л

Ова искуство може да се манифестира вашиот скриен потенцијал и да стане costless.Тоа е жичен Божиќ лента со

✅ Ткаенини : Dupion ✅ Печатени Лента Се Намали Од 9 Двор Dupion Ткаенина Laces За Занаети Шиење Додатоци, Dupion Тапа

1.Материјал : Полиестер, двојносоочуваат сатен панделки 2.Популарната grosgrain лента има ребрести текстура

Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.Материјал : Сатен панделки се н

4 см во ширина и околу 6 метри во должина, така што ќе добиете 12 метри во вкупно, доволна за да ги задоволат

Scroll