Обновено
Мицубиши Материјали VNMG332MA MC5015 Карбид В.Н.Е Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, Нестабилен Сечење, Обложени, Rhombic 35°, 0.375 IC, 0.187 Дебела, 0.031 Агол Радиус, М-р Прекинува

Мицубиши Материјали VNMG332MA MC5015 Карбид В.Н.Е Тип Негативни Вртење Вметнете со Дупка, Нестабилен Сечење,

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 3532.80

Нестабилен Сечење.МА Прекинувач.За користење со Леано Железо.Одделение MC5015 обезбедува екстра дебели алуминиум оксид слој.Мицубиши Материјали САД Corporation произведува резен алат, рок алат, електронски компоненти и материјали, и тешко материјали решенија за употреба во производни процеси низ повеќе индустрии.Компанијата, е сосема подружница на Мицубиши Материјали Корпорација, беше основана во 1984 година и има седиште во САД Фонтана Долина, CA.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

MGMN300 Дебелина : 3.00 mm( 0.118"); Агол Радиус : 0.4 mm.Материјал : направени од цврст карбид со multilayer обложени, нудат

Може да се користи во повеќето апликации, еден вметнете може да се земе на повеќе работното парче матери

Карбид ,Слој : PVD,За обработка :завршувањето на челик.На инсерти има висока цврстина, низок коефициент

Оптимизиран супстрат и обложување комбинација за врвни перформанси.Геометријата на вметнете оптимизи

Материјал : направени од цврст карбид со mutilayer обложени, нудат долг живот и побрзо сечење брзина, низок к

Стабилна Сечење.Стандард Прекинувач.За користење со Леано Железо.CVD обложени одделение UC5015...

Подобрени перформанси.Поголема отпорност на абење.Фокусирани оценки портфолио да се направи избор на п

【Алатки】 MDJNR / L,MDQNR / L, MSDNN..Надворешни Вртење Tools / Здодевни tools 【Пакет】 10pcs во Еден Placstic Кутија, Која Може

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА СЛИКАТА 5 INSERTSSOLD ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : NEWMATERIALCARBI

Нестабилен Сечење.МА Прекинувач.За употреба со Челични.Земја на потекло : сад.Мицубиши Материјали САД Cor

Изберете WIDIA Напредни материјал оценки за подобрени перформанси и поголема отпорност на абење.CW2015 одде

PCD tools имаат одлична отпорност на триење, големо влијание сила, долго алатка живот, добар работ квалитет

Општи Сечење.FH Прекинувач.За употреба со Челични.CVD обложени одделение UE6110 за челик вртење.Мицубиши Мат

Може да се користи во повеќето апликации, еден вметнете може да се земе на повеќе работното парче матери

3 За висока цврстина материјали и леано железо 3 За висока цврстина материјали и леано железо 4 Метална п

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

Работа : Метал cutting; Материјал : Карбид; Тип : Претворање на вметнете; Нож Должина : Околу...

ТMax P, Негативен стил, двострано карбид insert (внеси).Идеален за надворешни вртење, големи компоненти, и теш

Scroll