Обновено
Функционални Уреди RIB24P Затворен Реле, 20 Amp Dpdt со 24 Vac/Dc Серпентина

Функционални Уреди RIB24P Затворен Реле, 20 Amp Dpdt со 24 Vac/Dc Серпентина

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1144.08

20 amp dpdt. 24 vac/dc серпентина.Се продава во секоја од нив. 20 amp dpdt, 24 VAC/DC серпентина, кои се продаваат како во секоја, Функционални Уреди RIB24 P затворен реле, 20 amp dpdt со 24 VAC/DC серпентина.Направен во сад.Произведени од страна на Функционални Уреди, Inc.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Цена За : Секоја уреди со покажувач на Опсег Max : 2m Излез Тековната : 100m A Сензор Излез : (Не е Достапно) Напо

Максимално оптоварување : AC 250 V / 10 A, DC 30 V / 10 A;Активирањето на тековната 5m A.Грешкатолерантни дизајн, реле

Овој Канал 8 12 V Реле Модул е во можност да го контролираат различни апарати 12 V Реле Модул 6 Команди Отвор

Име на производ : PCB Тест крајна точка на Pin;Глава Дијаметар : 3.2 mm / 0.12".Одговара PCB Дупка Кол : 0.81mm;Вкупна Д

Име на производ : PCB Support Spacer.Материјали : Најлон.Боја : Бела.Тежина : 26g.Пакет Содржина : 50 (+ / 2%) x PCB Поддршка

100% сосема нов и висок квалитет.Одложувањето време на овој период реле is10 секунда.Овој тајмер реле карак

Производот школка е направен од висок квалитет на абење отпорни, висока температура отпорни и транспар

Име на производ : BGA Reballing Матрицата;Материјали : Челик.Погодни за : 82801 HBM;Димензии : 80 x 80mm.Лемење Топката К

Цена За : Секој Контакт Конфигурација : 3 PDT Серпентина Напон : 24 VDC Контакт Струја : 20 A Палета на производи

Модул Може Само Да Се Контролира Напред И Рикверц (Старт И Стоп Се Контролирани Од Страна На Вклучување

NO2 : 2 каналот реле често се отвора интерфејс.com и ниска краток конекција, соодветните реле е ниско ниво на

Тип на производ : Моќ Реле со Терминал Жици; SPST(1 NO).Серпентина Напон : AC 120 V; 30 A SPST 240 VAC.Лесен за користење :

Име на производ : Општа Намена Реле;Модел : JTX3 C;Серпентина Напон : DC 12 V.Контакт Капацитет : 7.5 А 250 VAC,10 A 30 VDC;

Контакт Капацитет : 10 A, 220 VAC; 10 A, 24 VDC.Серпентина Напон : 36 V AC;.Акција Тип : DPDT.Pin терминал количина : 8...

Опремени со 4 фиксен елемент дупки, лесно да се инсталира COM2 : 2 каналот реле заеднички interface6.Сите интерфе

Карактеристики : Зголемување на снабдувањето со електрична енергија анти обратна врска функција.Одлож

Може да поставите високо или ниско ниво активирањето со скокач, да се задоволи побарувачката на повеќе

Номинална Струја : 16 A.1 s1s / 1s10ти / 6s60тите / 1min10min / 6min60ми / 1h10h).Погоден за апликации каде функција и барања се

Премиум игли за добра електрична спроводливост.Стабилни перформанси, долг животен век.Висок одложувањ

Тип на производ : Моќ Реле; SPDT(1 NO 1 NC).Серпентина Напон : AC 120 V.NO : 40 A / 240 VAC; КООРДИНАТОР : 30 A / 240 VAC.Епоксидна з

Име На Производ : Електромагнетни Штафета;Модел Бр : HH54 P;Приклучок Модел Бр : DYF14 A.Серпентина Напон : 24 V DC;

Име на производ : PCB Картичка Водич;Модел : CG350;Огноотпорни Ниво : 94V2 Монтажа Дупка Проред : 77mm / 3.1";Слот Шир

S1S4 е високнизок степен потребен за избор на реле 14 канали сукцесивно; 2 IN1IN4 : според прилагодување на сек

Scroll