Обновено
Nachi Радијална Топката Имајќи 6836M, Отворен, 180MM Понесе, 225MM OD

Nachi Радијална Топката Имајќи 6836M, Отворен, 180MM Понесе, 225MM OD

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1857.60

БРЕНД : NACHI.ШИРИНА МИЛИМЕТРИ : 22. ДИНАМИЧКО ОПТОВАРУВАЊЕ (N) : 60,500. СТАТИЧКИ НА ОПТОВАРУВАЊЕ (N) : 73,000. ИМАЈЌИ ТИП : open (Отвори).NACHI Радијална Топката Имајќи 6836 M, Отворен, 180 MM Понесе, 225 MM ODRadial Топката Имајќи има умерено оптоварување-капацитет на носивост во двете радијална и axial насоки и е добро за висока брзина и прецизност.Гума печат или метал на една или на двете страни на лого помага да се задржи надвор нечистотија и загадувачи.Во случај две пломби или twos се користат, имајќи е подмачкано со маст за својот живот кога се произведени.Лого со 10 до 75 мм понесе (6000 да 6300 серија) и 10 до 50 (6800 & 6900 серија) ја подобрува сигурноста со новите дизајнирани печат и, и погодни маснотии.Тивко ротација се очекува подобрување на точноста на компоненти, и заштеда на трошоци и енергија е исто така се очекува со помала моќ на косата е предвидено од страна на ниска и стабилна трчање вртежен момент.Спецификација : БРЕНД : NACHIWIDTH МИЛИМЕТРИ : 22 DYNAMIC на ОПТОВАРУВАЊЕ (N) : 60,500 СТАТИЧНИ на ОПТОВАРУВАЊЕ (N) : 73,000 ИМАЈЌИ ТИП : Open RADIAL ЦАРИНЕЊЕ : Normal SERIES : 6800 TOLERANCE : ISO Класа 0 DESCRIPTION : Радијална Топката Bearing MANUFACTURERS ДЕЛ БРОЈ : 6836 MMAX за БРЗИНА / МАСНОТИИ (RPM) : 2,600 OD (mm) : 225 BORE (mm) : 180.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Донесе Навиваат за Вашиот Божиќ или Одмор Партија и шарм вашите гости!Овие вино стакло маркери се соврш

[Силна запечатување перформанси] : Повеќе запечатување заштита,лесно да се повлече и crimping начин да се пе

Лесен за инсталација : производот структура е компактен, лесен за инсталација, погоден за инсталација н

ПРЕЦИЗНИ КАНАДА : ВАДЕЊЕ НА ФОРЦЕПС 203 ПОНИСКИ BICUSPIDS CUSPIDS СЕКАЧИ КОРЕНИ НА УНИВЕРЗАЛ.НАПРАВЕНИ ВО НЕ ' РЃО

WPC ЧИ FODот безжична станица за полнење помага да се ослободите од прегрее, преоптоварување, краток спој и

Висок квалитет За 5 УПТ избор на окото downlight, повеќето делови се леене мувла, и тоа е се користи алуминиум

Ве молиме имајте предвид дека овој заштитен филм е направен од флексибилни пластични Во 99% транспарентн

Боја / Крај : Обложена.Температура на бојата : 3,000 К Просечно Траење : 16000 часа.Lumens (светлина излез) : 7900...

Не губат песна на чие стакло што е..чаши Вино може да изгледаат исто така ознака вашиот вино стакло.Имаат

Вистински Оем : Да, Категорија 2 : Ладење, Заменет Дел Број : 22910313, Дел Уп# На Дијаграм : САМО ДЕЛ РЕФЕРЕНТЕН

【Страна Клапи Hammock : 】57.Гаранција за парите назад.Куче седиште покрива целосно го задржи вашето седиште

Помага sooth и омекне кожата.Мрежа и toeless дизајн ќе ги задржи нозете сува и добивање на топла.Тоа обезбедув

СОЛИДЕН И ИЗДРЖЛИВИ : ѕидмонтирани индустриски цевки закачалката е изработена од malleable леано железо цев

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 226 g Polartec електрична Мрежа ткаенина ру

Однесување замена, едноставна plug & play без жица спојување.Manikin ER11 A / ER16 A / ER20 A.Направени од високо квалитет

Змиско Око, Тактички Секојдневно Носат Преклопен Нож.МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН : 3.75" од не ' рѓосувачки челик но

Помага sooth и омекне кожата.Тоа обезбедува навлажнувачки на хард, суви испукани кожата.Намалување на мус

Мала тежина и преносни, ви овозможува да го користите во секое време секаде поради погодно носат.Мала те

Основната ФУНКЦИЈА : главната функција на ова лого е за поддршка на механички ротирачко тело и да се нам

Запали факелот, (оган нема да betoo малку, за да биде во можност лесно горат цевка веднаш до топлина мијални

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Етилен Винил Ацетат единствена.Едно п

Scroll