Обновено
LCD Екран и Digitizer Целосна Собранието за Галакси J7 / J700, J700F, J700F/DS, J700H/DS, J700M, J700M/DS, J700T, J700P

LCD Екран и Digitizer Целосна Собранието за Галакси J7 / J700, J700F, J700F/DS, J700H/DS, J700M, J700M/DS, J700T,

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1280.64

Ве молиме обрнете внимание на проблемот на статички електрицитет.Ова ќе го спречи статички електрицитет од оштетување на електронските компоненти во рамките на телефонот.Професионалната инсталација се препорачува.Се осигура дека вие носете заштита за очите и употреба на претпазливи да не го исечете прстот со стакло splinters.Ние не ќе биде одговорен еднаш на екранот е инсталиран.Замена на старите, скршени, испукана, оштетени. Големи акции, брза испорака, може да се сретне големи купување план 2.Ве молиме симулира тестирање, што значи мобилен телефон, освен, (матичната плоча + LCD или екран) поврзани аудио кабел и нови замена, моќ, тестот ќе заврши.Откако екранот е инсталиран, ние не преземаме никаква одговорност.И ве молам не сила тоа да бидат инсталирани во вашиот мобилен телефон. врвен квалитет.Направите вашиот уред да погледнете повеќе освежување од било кога. Професионалната инсталација е препорачливо.Ако тестот на OK, ве молиме инсталирајте ја.Пред Инсталацијата Notes Tips 1 : Тест пред инсталацијата Кога тестирањето, не се отстрани било каква заштитна фолија или ознаки.Ние силно препорачуваме тест пред инсталацијата. Целосно се вклопуваат и да работат 4. Целосно се вклопуваат и да работат 5. Снабдување квалитет гаранција со професионална service About на product1. Замена LCD Екран + екран на Допир Панел Digitizer Собранието за Samsung Галакси J7 / J700 2.Пред да се обидете било поправка, бидете сигурни дека земјата себе е ESD (електро статични празнење) на рака. Секој објект има се проверуваат и во добра состојба пред превозот 6.Совршено се вклопуваат и да работат.Совети 3 : не повеќе од свртите кабелот ве Молиме бидете сигурни дека LCD кабел не над-свиок.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

★【СПЕЦИФИКАЦИЈА за ПРОИЗВОД】 : Боја : Бело / Црно / Сино / Црвена Должина : Околу.8.5 cm, Сосема Нов Дел Пакет

Телефон Задниот Поклопец.Телефонот Назад Cover1 Задниот поклопец замена за Samsung Галакси J8 (2018) / J800 F 2...

Направите вашиот уред да погледнете повеќе освежување од било кога Професионалната инсталација е преп

Пред да се обидете било поправка, бидете сигурни дека земјата себе е ESD (електро статични празнење) на ра

【Неверојатни компатибилност】: Поддршка НСД, NDSL, NDSi, NDSi LL / XL, 3 DS, 3 DS LL / XL, Нови 3 DS, Нови 3 DS LL / XL, 2 DS, Нови 2 DS

Забелешка : за Да се осигура дека овој автомобил клучни заштитни фоб корица вклопува вашиот автомобил к

Нов Висок Квалитет.Замени Скршен Телефон Додатоци.Професионалната Инсталација Е Препорачливо.Ние Не С

Мисловните лента дизајн на автомобил покритие е повеќе уникатен, кој може да игра одредена предупредув

Collectable Bobble Перо опишува вашите омилени Skylander.Карактеристики Spyro, Гил Grunt или Исецка Исецка.Официјално лиц

Совети 1 : Тест пред инсталацијата Кога тестирањето, не се отстрани било каква заштитна фолија или ознак

Scroll