Обновено
Igus RJUI-23-16 DryLin Р Ниска Царинење Само-Усогласување на Линеарни Обичен Лого, 1 Номинална Големина

Igus RJUI-23-16 DryLin Р Ниска Царинење Само-Усогласување на Линеарни Обичен Лого, 1 Номинална Големина

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1466.40

Тешко елоксирани алуминиумски.Компензира +/- 0.5° агол грешка.Околу 0.007" помали OD за паралелизам грешки.iglide J Температура спектар -40°С до +194°F. Вклучува O-прстени.Dry Lin Р линеарна обичен лежишта, направени од цврсти полимери, се dimensionally еквивалентен стандард топката лежишта.Тие се направени целосно од носат отпорни iglide материјали нуди технички предности, како и јасна цена предност.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Производ големина во опции се : внатрешен дијаметар x надворешниот дијаметар x должина.Употреба на висок

【ДИМЕНЗИИ】 Понесе : 12mm / 0.47 инчен, надворешен дијаметар : 14mm / 0.55 инчен, Должина : 6mm / 0.24 инчен,Суво триење

Име На Производ : Поаѓајќи Од Ракав; Материјал : Метал.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 34mm / 1.34".Вн

Род : 8мм, надворешен Дијаметар : 10мм, Должина : 6mm.Oilless, одржување слободни, добра frictional сопственост.Јаглер

Род : 6mm / 0.24"; Надвор Daimeter : 10мм / 0.39"; Должина : 6mm / 0.24".Опремен со добар капацитет и отпорност на абење пе

【ДИМЕНЗИИ】 Понесе : 25мм / 0.98 инчен, надворешен дијаметар : 28mm / 1.10 инчен, Должина : 20mm / 0.79 инчен,Суво трие

Заострените ракав за монтажа на цилиндрични вратило во заострените имајќи.Вклучува ЕДНА или N серија за

Сува операција.Може да се врши и со високо оптоварување и ниска брзина.Rreciprocating движење, wagging движење, поч

Име На Производ : Поаѓајќи Од Ракав; Материјал : Метал.Боја : Сребро Тон; надворешен Дијаметар : 50mm / 2".Вна

Име На Производ : Бронзени Черупка; Материјал : Прав Метал Бронза.Боја : Злато Тон; Внатре Дијаметар : 14mm /

Стандард акции на производи.SAE 660 / CA 932бакар 83%, калај 7%, доведе 7%, цинк 3%.Повеќе должина бар до 105" достапн

[Димензија]Понесе : 6mm / 0.24 инчен, надворешен Дијаметар : 10мм / 0.39 инчен, Должина : 6mm / 0.24 инч [Материјал]Tinбак

Сува операција.Може да се врши и со високо оптоварување и ниска брзина.Rreciprocating движење, wagging движење, поч

Стандард акции на производи.SAE 841бакар (8790%), калај (89), јаглерод, други елементи.Прав метал бронза обезбед

Сува операција.Може да се врши и со високо оптоварување и ниска брзина.Rreciprocating движење, wagging движење, поч

【Големина】Понесе : 0.Answer : ___________________________ Note : Spilt Линија не може да се користи за ознака.66" / 17mm, Должина : 0.

Тие, исто така, може да се користи за намалување на понесе дијаметар или замена на ислужени оригинални bus

Нашите вистински одржување слободни Oilite (sae 841) самоподмачкување sintered бронза лежишта се повеќето широко

Цена За : Секоја Внатре Кол : 1 / 2" Објект : Ракав Имајќи Должина : 11 / 4" Надвор Кол : 5 / 8" Материјал : C93200 Фрлиј

Стандард акции на производи.SAE 841бакар (8790%), калај (89), јаглерод, други елементи.Прав метал бронза обезбед

Scroll