Обновено
Ohaus Бранител на 304 Нерѓосувачки Челик NTEP Заверена Плоштадот Клупата Скала База, 250kg x 20g

Ohaus Бранител на 304 Нерѓосувачки Челик NTEP Заверена Плоштадот Клупата Скала База, 250kg x 20g

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 360.00

Кој четири солиден, надворешно видливи ниво меур и прилагодливи не се лизга израмнување на нозе. 304 од не ' рѓосувачки челик пан и насликани јаглероден челик рамка, заварување/fold челик база, алуминиум IP67 loadcell.Ohaus Defender NTEP Заверена Плоштадот Клупата Скала База 250kg x 20g.Градење на успехот на Шампион серија на клупата скали, новиот Ohaus Defender бази нудат две нивоа на издржливост за најсложените индустриски апликации.За стандарден индустриски апликации, Бранителот плоштадот бази нудат истите укината и заварени челик изградба најде во популарната Шампион и Шампион II серија.Овие основи можат да се користат и општи апликации, како и каде правно-за-трговија перформанси е потребно.За основна употреба каде буџетот е повеќе прашање.NTEP Уверение.Кој четири солиден, надворешно видливи ниво меур и прилагодливи не се лизга израмнување на нозе.За брзо чистење, сите основи доаѓаат со отстранлив нерѓосувачки челик тави.Бранител плоштадот основи се направени од насликани јаглероден челик со нерѓосувачки челик тави и алуминиум loadcells, За дополнителна издржливост, сите loadcells се заштитени за да се IP67 од вода и кондензација.Заварување/fold челик база.load-бриши циклус тестирани за да се обезбеди долгорочна ефикасност. 150% Безбедно Преоптоварување На Капацитетот.Изградба : 304 од не ' рѓосувачки челик пан и насликани јаглероден челик рамка, заварување/fold челик база, алуминиум IP67 loadcell.Испорака тежина : 90lbs.Капацитет : 250kg.Читливост : 20g.База димензии : 24" W x 5.4" H x 25.2" D. Максимална резолуција : 10000 да 12500d, NTEP заверена резолуција : 5000e.Оптоварување мобилен кабел : 8.25 ft/2.5 m L x 6-жица.Температурата на работа опсег : 14° до 104°F. За секој.Ohaus # : D250 QX.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

На точноста : 0.01 g.Auto Calibration и Нула Следење.Батериите Се Вклучени.Маска Двојки како Голема Експанзија Пос

Висока прецизност и голем капацитет : ознаките Min.капа.0.2 кг / 0.4 lb Max.капа.500 кг / 1100 lb;Резолуција 0.1 кг / 0.2 lb.П

7.5" x 10" Послужавник Големина.Авто Осветлување (Избор), Auto Исклучи Избор, Ниско Ниво На Батеријата Индикат

Tare функција : Поставете го садот или состојка на скалата, и притиснете го копчето за Tare копчето за одзема

Брзо, нови Супер Хибрид Сензор (SHS) ви дава крајната како одговор на брзина од Само ЕДНА Секунда!Големи, с

Нашиот Дигитален Десктоп Поштенски Скала може да се користи секаде да ги задоволат вашите мерење потре

name" : "Скала ПодКатегорија : Прецизност Рамнотежа.Скала Предмет : Компактен Клупата Скала.Дигитални / Маш

Топ флипс до задржете го објектот во место.Автоматски се исклучува по 90 секунди без употреба.Дипломирал

Спецификација на производот и опис Мултиспектар, мултипрецизност, инстант префрлување функција, три те

Моќ Контрола : Автоматско исклучување по 1 минута без операција(да се воспостави).LCD дисплеј : 5 цифра LCD ди

name" : "Скала ПодКатегорија : Прецизност Рамнотежа.Скала Предмет : Компактен Клупата Скала.Дигитални / Маш

Лесно може да се Прочитаат : HD позадинско осветлување на LCD екранот ✔Вовед : ✔Професионални зеленчук ск

Затоа, тоа е голема дигитална вага за двете внатрешна и надворешна употреба 【Еден Копчето Промена Lb / Kg

Жичен дигитални светлото LCD дисплеј се обезбедува јасни и точни читања; LCD екранот може да се стави на ма

Спецификации : Скала ПодКатегорија : Аналитички Balance Scale Предмет : Компактен Клупата Scale Digital / Машински : Di

1 Висока Точност : точни & дефинитивно екранот, стабилни перформанси 2 Компактна Големина : Ултракомпакте

220 г 0.1 g 5.6 во x 5 (142 mm x 128 мм) 1001 Часа со Батерии за Еднократна употреба.Дизајниран со енергетска ефикасност

SD Превозот Скала Модел SD35 На OhaSD превозот скали се издржливи и преносни клупата скали дизајниран со afforab

Платформа Дигитално Превозот Скала, Електронска Платформа Скала е ниска цена и високо прецизни мерења

Не само што може да скали се користи за да тежат овци,свињи и кози, но тие исто така може да се користи за

Овие ултрасветлина, прецизни ваги функција tare завртка со пораст на ротација за да се заштити од inadvertent п

Големи 7сегмент 6цифрен 1" висок LCD со светли бело позадинско осветлување и брз приказ на мерење на резулт

Scroll