Обновено
NJ236MY Nachi Ролери Цилиндрични Имајќи Бронза Кафез Јапонија 180x320x52

NJ236MY Nachi Ролери Цилиндрични Имајќи Бронза Кафез Јапонија 180x320x52

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 463.20

Предмет : NJ236 MY Ролери Цилиндрични Имајќи.Разни ролери Цилиндрични имајќи конфигурации се : N,њу џерси,НФ,НУ,RNU : интегрален ребра (прирабници) NH,НП,NUP,NUH : интегрален и лабава ребра НН,NNU : двоен ред на лежишта Конфигурации има составен прирабници или лабава ребра и на внатрешниот и надворешниот прстени може да се одржи мала количина на axial оптоварување. * Предмет : NJ236 MY Ролери Цилиндрични Имајќи * Тип : Nachi Ролери Цилиндрични Имајќи * Кафез : Бронзени Кафез * Димензии : 180mm x 320mm x 52mm/Метрички * ID (внатрешен дијаметар)/Понесе : 180mm * OD (надворешен дијаметар) : 320mm * Ширина/Висина/дебелина : 52mm * Димензии : 180 x 320 x 52 mm * Количина : Еден Имајќи * Динамичко оптоварување Cr : 495,000 N * Статички на оптоварување Кор : 675,000 N * Ограничување на Брзината : * Маст за Подмачкување : 1,900 ВРТЕЖИ во минута * Масло за Подмачкување : 2,200 ВРТЕЖИ во минута * Направени во Јапонија Nachi Цилиндрични Валчести Лежишта Изградба на оваа ролери имајќи тип е наједноставниот на сите радијална валчести лежишта.Кафез : Бронзени Кафез.Димензии : 180mm x 320mm x 52mm/Метрички.Бидејќи внатрешниот прстен, надворешниот прстен, и валјаци се во согласност контакт, оваа имајќи тип има голем радијална капацитет.Оваа имајќи тип често се користи во високо-брзински апликации.Бидејќи ова лого тип поддржува axial товари како лизгачки акција помеѓу крајот на ролки и прирабница лица, axial вчитување е ограничен.Двоен ред на Цилиндрични валчести лежишта се користи за висока-брзина, висока точност апликации како што се; главни вретено поддршка за стругови, мелење машини и обработка центри.NJ236 MY Nachi Ролери Цилиндрични Имајќи Бронза Кафез 180mm x 320mm x 52mm Направени во Јапонија NJ236 MY Nachi Ролери Цилиндрични Лого, Бронза Кафез, Направени во Јапонија, NJ236 MY внатрешен дијаметар е 180mm, на NJ236 MY надворешниот дијаметар е 320mm, NJ236 MY ширина е 52mm.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Име На Производ : Ролери Цилиндрични Имајќи; Материјал : Имајќи Челик.Боја : Сребро Сива; надворешен Дија

Антикорозија : Подмачкување на маснотии е изграден во жлебот за спречување корозија на топки и направи

Име На Производ : Ролери Имајќи; Материјал : Имајќи Челик.Боја : Сребро Тон; Внатре Дијаметар : 12mm / 0.47".Теж

C3 радијална царинење овозможува термичка експанзија за континуирано оперативни температури до 120 степ

Имајќи челик долг живот лого, мазна, ниско ниво на бучава.Еден ред цилиндрични валчести лежишта, надворе

81215 M Ролери Цилиндрични Bearing Bronze Cage75mm x 110mm x 27mm81215 M Ролери Цилиндрични Bearing Bronze Cageinner дијаметар е 75mmouter диј

Отстранлив внатрешниот прстен во отворен имајќи овозможува за подмачкување во место.Тоа има C3 радијалн

Еден ред ролери цилиндрични имајќи.Внатрешниот трка, separable една насока.Машински месинг retainer.Земја на по

Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежиш

Имајќи челик долг живот лого, мазна, ниско ниво на бучава.Еден ред цилиндрични валчести лежишта, без над

создаден дијаметар : 85 mm.статичен капацитет : 275000 N надворешен дијаметар : 150 мм.максимална вртежи во мину

Оваа ПЕДЕР еден ред ролери цилиндрични лого со месинг кафез и отстранлив внатрешниот прстен е погоден з

*Stateoftheart ЛинкПојас цилиндрични валчести лежишта се дизајнирани да работат во најпознатите екстремни ус

Спецификации Главниот имајќи димензии DIN 54121 Основната динамичко оптоварување рејтингот DIN ISO 281 C3 радиј

Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежиш

Прецизност Цилиндрични Валчести Лежишта,.NN3010 K СП W33 70mm ID, 110mm OD, Ширина 30мм.Заострените Понесе,Коси 1 : 12 Пр

Scroll