Обновено
SDENSHI 4PCS Акрилик Quilting Владетели Шема Ребра Прави Design Template Рамка Алатка

SDENSHI 4PCS Акрилик Quilting Владетели Шема Ребра Прави Design Template Рамка Алатка

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 563.76

Лесен за употреба и само треба да се држат во место со владетел нога правилно инсталиран и да се следи дефиниција за фантастичен tessellation шема.Погоден за почетници или добрите и ви овозможува да се направи една убава ватенка во само неколку часа.Помага да се креативни на свој уникатен облик и обезбедува вашите дизајни изгледа убаво и професионални.На quilting табани за машина за quilting се убави и изграден за да трае.Тоа е лесно да се вклопи и да се користи со било кој модел на машина за шиење. 4 Парчиња Пердув Форма quilting владетел комбинација шаблони за quilting meander и точки на моделот на јоргани или други текстилни-базирани проекти.Опис : - 4 Парчиња Пердув Форма quilting владетел комбинација шаблони за quilting meander и точки на моделот на јоргани или други текстилни-базирани проекти. - Помага да се креативни на свој уникатен облик и обезбедува вашите дизајни изгледа убаво и професионални. - Лесен за употреба и само треба да се држат во место со владетел нога правилно инсталиран и да се следи дефиниција за фантастичен tessellation шема. - Погоден за почетници или добрите и ви овозможува да се направи една убава ватенка во само неколку часа, На quilting табани за машина за quilting се убави и изграден за да трае.Тоа е лесно да се вклопи и да се користи со било кој модел на машина за шиење.Спецификација : - Материјал : Акрилик - Големина S : 17x10x3cm/6.69x3.9x1.18 инчи - M : 19.6x7.5x3cm/ 7.7x2.95x1.18 inches Package Вклучува : 4 Парчиња quilting владетели.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

❤Креативен дизајн со претходно печатени модел,лесен да се заврши следат број колекции ✿Чекори : ✿1 ❤Ак

само печатена форма.полна боја симболи на табелата.палета : DMC.лесно се чита, лесно бод.прочитајте повеќе

★ Готовиот Производ Тип : Филе Колосек.Производ Дебелина : Прибл 2.3 mm / 0.1 во ★ Премиум Квалитет : дефиниц

Тоа е добра идеја да им даде на вашите пријатели и семејството да ги изразат добри желби за споделување..

На рачно изработени производот може да се збогати просторот, времето, да ви даде поинаков животен стил.

Боја : Беж, Големина : 150x150cm, Крстот Бод Ткаенина КТ број : 16 CT.Материјал : 100% Памук.Стил : Модерна.Надворешн

DIY ЗА ПОВЕЌЕ ЗАБАВА ☛ дијамант сликарство може да се доживее чувство на остварување, се намали стресот,

Answer : ___________________________ NOTE : ♥ ве Молиме НЕ дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како

МОДЕЛОТ САМО!Ја користите вашата сопствена конец и ткаенина.Ние ги користиме целосна бода не половина б

само печатена форма.полна боја симболи на табелата.палета : DMC.лесно се чита, лесно бод.прочитајте повеќе

Направи Нашиот Живот да Стане Многу Повеќе Колоритни Дијамант слики ви помогне да го намалите стресот,

3 mm дебелина, цврсти и издржливи 3.Акрилик одбор е кристално проѕирно, можете да ги видите недостатоците

Сосема нов и висок квалитет.Одличен подарок за семејството и пријателите.Направен од флексибилни пласт

Постои слој од kraft на хартија со заштитен филм на површината за да се спречи судир и гребнатини за време

❤ DIY Помине Уметност : Нашите нокти печат плочи изработени во високо квалитетни нерѓосувачки челик, деб

Дизајниран од страна на Christa Вотсон (Christa Јоргани).Заврши ватенка : Ѕид 35" x 35", Фрли 68" х 84".Вклучува машина qu

Убава крстот бод сликарство украсени со кристал и кристално вежба 5 D ефект носат шема, изгледа, дали вис

Азбука крстот бод шема ★ Ве молиме имајте во предвид по купувањето ќе бидете во можност да даунлоадират

Според соодветните боја кодирани менгеме на соодветнитесмола инкрустирани дијаманти ✿5 Откривањето н

Направени од високо цврстина ЦПУ машински bakelite, цврсти и издржливи.Овој сет на шаблони има 12 големини за

Премиум смета крстот бод шема (конец и ткаенина не се вклучени) 285 x 404 бода; за 15" x 22" (на 18count ткаенинасе пр

Пакет Висина на Производот : 9.25".Пакет Должина на Производот : 13.0".Pacakge Ширина на Производот : 0.15".Земја на

Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство,цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи

Висок Квалитет : Овие нокти печат плочи се направени на 304 нерѓосувачки украде, трајни и здрав, може да се

П : овој производ со мало пакување?A : имаме најави опис на секој производ пакување детали, ве молиме пров

Scroll