Обновено
Lovejoy 69790434522 Челик HercuFlex FX Серија 34522 FCX 6 Hub, 7-7/8 се Роди, 12.29 OD, 7.41 Должина Преку Понесе, 2 x 3/4 Keyway, 1207500 Инчен Фунти Објект на вртежен момент

Lovejoy 69790434522 Челик HercuFlex FX Серија 34522 FCX 6 Hub, 7-7/8 се Роди, 12.29 OD, 7.41 Должина Преку Понесе,

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1432.80

Совршеност понесе и вртежен момент капацитет. 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.Подобрена fastener отпорност на корозија.Напредни печат дизајн интензивирање на загадување на отпор.На Hercuflex спојка има зголемување на номиналниот вртежен момент, поголеми максимална понесе големина и подолг живот.Тоа е заменлива со стандардни AGMA страната интерфејс.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Изложени метрички завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет 15° на неусогласеност на опрема

Совршеност понесе и вртежен момент капацитет 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.Подобрена fastener отпо

Обвиткан завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.По

Обвиткан завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.По

Совршеност понесе и вртежен момент капацитет.Овозможува за 1.5 степен на неусогласеност на опрема мрежа.

Обвиткан завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.По

Совршеност понесе и вртежен момент капацитет.Овозможува за 1.5 степен на неусогласеност на опрема мрежа.

5 : 1 Сооднос 350 ВРТЕЖИ во минута Излез на 1800 ВРТЕЖИ во минута Текст 56 Рамка.Вградени двојноусна масло запт

Обвиткан метрички завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет 1.5° на неусогласеност на опрема

Обвиткан завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.По

Совршеност понесе и вртежен момент капацитет.Овозможува за 1.5 степен на неусогласеност на опрема мрежа.

Брз исклучите черупка за монтажа на макара, sheave, или затегнувачки на диск вратило.Сплит центар и коси за

Обвиткан метрички завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет 1.5° на неусогласеност на опрема

Обвиткан завртки.Совршеност понесе и вртежен момент капацитет 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.По

Совршеност понесе и вртежен момент капацитет.Овозможува за 1.5 степен на неусогласеност на опрема мрежа.

Scroll