Обновено
Топ Пакет Понуда 3M 2040 Маскирање Лента, 5.5 Мили, 2 x 60 yds. Природни (Случај на 24)

Топ Пакет Понуда 3M 2040 Маскирање Лента, 5.5 Мили, 2 x 60 yds. Природни (Случај на 24)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 868.80

Се користи за дрво боење апликации.Идеален за употреба во студена температура под 5° F. Нуди храна маскирање заштита се уште ги отстранува чисто и рамномерно.Се согласува и на повеќето површини за производство одлична боја линии.Не користите на лесно оштетени површини како ѕид, хартија, wallboard и тавански плочки. 2" x 60 yds. (12 Парчиња) 3 M 2020 Маскирање Лента.Економски, општа намена брз лек лента.Идеален за производство маскирање апликации како што се снимање на хартија и виси поли.Не за употреба на лесно оштетени површини како ѕид, хартија, wallboard, тавански плочки, uncured премази или други деликатни површини.Висок лепливоста за тешко да се држи и нерамни површини.Силна држи моќта обезбедува добра боја линии.Withstands температура до 150° F. за 1 час.Палачинка хартија поддршка со гума лепило.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Дрвени pennant за гарланд + Златна repositionable маскирање лента да се држиме за вашите креации да ги красат вашат

Дизајнирано за средна температура апликации.Дамка и растворувач отпорни 12 по случај.Удобен 3" core лента т

Високо обврзници conformable акрилик пена лента има лепило двете страни да се промовира одлична адхезија да

Се користи во текот на воздушната и воени апликации, балистички оценет панцири ткаенина и балистички ко

Самолепливи, plasticized хартиена лента.За боја кодирање и означување.Овие разноврсна лента може да се корис

Производот е издржлив, поради неговата дебелина, и тоа изгледа мазна и круг.Производот е лесно да се сол

Во споредба со постојните сликарство маскирање ленти за пластични модели, овој производ е потенка и пов

Лепило : гума.Превозникот / Поддршка : полиетилен (PE) обложени ткаенина.Дебелина : 10.2 mils (превозникот, лепи

Дизајнирано за средна температура апликации.Дамка и растворувач отпорни 12 по случај.Удобен 3" core лента т

Лесно да се откине, лесен за употреба.Лесно да лупам, солза по напуштање без лепак, зелена еколошки.Одлич

Автомобилската Refinish маскирање лента е специјално дизајниран за критичко боја маскирање процеси.Комерц

Снимката карактеристики на индустриски сила лепило направен да издржи години на нога сообраќај и сите

СПЕЦИФИКАЦИИ : 5мм Х 2м Х 2 ролни, 15mm Х 2м Х 4 ролни, 30мм Х 2м Х 2 ролни.РАЗЛИЧНИ СТИЛОВИ И БОИ : ѕидот налепница

Одлична адхезија да широк спектар на површини.Одлична отпорност на : масла, некои plasticizers, ултравиолетов

MKL44085 Карактеристики : MARKAL UNSPC КОД : 23171500 Гас Апарати за Поддршка на Опрема Гас на Апарати за Поддршка на О

Производот е лесно да се солза со силна лепливоста.Производот е шарени, на тој начин, тоа е многу препозн

БЕСКОНЕЧНА Washi Ленти.БЕСКОНЕЧЕН СОН КЈУ Маскирање Лента.ИСПЕАЛ КЈУ, ДОНГ ВУ, ВУ ХЈУН, ИСПЕАНА YEOL, L, ИСПЕАН

Производот е лесно да се солза со силна лепливоста.Производот е шарени, на тој начин, тоа е многу препозн

Лесно солза.Креативни, професионална и домашна употреба.Димензии 108mmØ x 24mm.Боја Жолта.Ultratape Носорог Маск

Scroll