Обновено
1/4, CutsLikeButter, Карбид Крајот Мелница, 3 Флејта.020 Агол Радиус, Сечење Дијаметар 1/4, месо тело со Дијаметар од 1/4, Сечење Должина 3/4, Целосна Должина 1-3/4, Направени во Кореја

1/4, CutsLikeButter, Карбид Крајот Мелница, 3 Флејта.020 Агол Радиус, Сечење Дијаметар 1/4, месо тело со Дијаметар

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 433.44

ГОЛЕМИНА - Сечење Дијаметар 5/8", месо тело со Дијаметар 5/8", Сечење Должина 1-1/2", Целосна Должина 3-1/2".АПЛИКАЦИЈА - Погодна за тешки и заврши мелничката во алуминиумска легура. 3 ФЛЕЈТА - Извонредни перформанси за подобро ригидност со добро балансирана 3 флејта.Има остри најсовремена за висока-брзина на сечење и имаат геометрија за непречено чип проток.АГОЛ РАДИУС - се Користи за агол радиус мелничката и да се намали chipping на агол рабови.Карактеристики на одлични перформанси со широк чип џеб, подобро чип евакуација и подолго алатка живот.ВОЛФРАМ КАРБИД - Работи со голема брзина, и да имаат добар баланс на отпорност на абење и цврстина.НАШИОТ БРЕНД Намалувања Како Путер - Со нашата 30 години на обезбедување на искуство за карбид материјал и карбид алатки во Кореја, ние ја создаваме и да се обезбеди висок квалитет на карбид крајот мелници со подобри перформанси и подолго алатка живот.Со нашиот производ, ПОДОБРУВАЊЕ на вашиот алатка перформанси за да се задржи формата во прецизност работа, ИСКУСТВО одличен за обработка прецизност делови, и да се ЗГОЛЕМИ ефикасноста.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Агол радиус крајот мелници имаат сечење на рабови со заоблени агли за да се намали chipping и да се обезбеди

#1 Избор за slotting, ramping & џеб работа на не ' рѓосувачки, Monel и други легури до HRc35 Сува мелничката се препорачу

38степен хеликс дава ефикасни резултати акција и чип евакуација за финозаврши периферните мелење.Сечењ

Бибиси арапски долго вратот на радиусот крајот мелница.Широка варијација на вратот должини на располаг

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

4 flute агол радиус крајот мелница за подолго стигнат до апликации 20" Сечење Дијаметар.Произведено во САД.П

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

Премиум ПодMicrogram Високи Перформанси Променлива Индекс Солидна Карбид.Овозможува поголема SFM и потешки

За зголемување на храна стапки.Пакет Димензии : 1 H x 4 L x 1 W (инчи).Пакет Тежина : 1.0 фунти.Земја на Потекло : с

Премиум ПодMicrogram Високи Перформанси Променлива Индекс Солидна Карбид.Овозможува поголема SFM и потешки

Премиум ПодMicrogram Високи Перформанси Променлива Индекс Солидна Карбид.Овозможува поголема SFM и потешки

Големина 1 / 4".Материјал : Карбид.Крај : Соголени (Светли).Flute Должина : 3 / 4 Вкупна Должина : 21 / 2 Големина : 1 /

Бибиси арапски долго вратот на радиусот крајот мелница.Широка варијација на вратот должини на располаг

6 flute агол радиус крајот мелница со Импакт Чудо слој за високо појачани материјали.Произведено во САД...

Променлива теренот во комбинација со непарен број на флејта потиснува дијалог и дава подобри површина

Дизајниран за високи перформанси во легури на титаниум, inconel, легури на никел и други високитемпература

Месо Тело Кол : 0.625".Супер Легура (А) Компатибилност : Нема.Стврдне (H) Компатибилност : Нема.Должина на Сече

Претпоставен дијалог сузбивање преку напредно патентиран дизајн.Зголемување на продуктивноста со сеч

Карбид е потешко отколку со голема брзина или кобалт челик, што го прави повеќе носат отпорни на високи

Дизајниран да машината не ' рѓосувачки челици, lnconols и други легури 5 Flute и 45° медиум хеликс овозможи хармо

Центар за сечење 7flute ексцентричен олеснување дизајн обезбедува работ на сила, заедно со висока продукт

Двеflute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.Центарот

Центар за сечење.Високаперформанси универзална алатки за речиси сите работи парче материјали.Единстве

Уникатен flute дизајн за одлична чип евакуација и вибрации намалување.Оптимално roughing заб профил за да се н

Светла завршница на овие крајот мелници обезбедува непречено, полиран површината.Светла завршница на о

Месо Тело Кол : 20.00 mm.Супер Легура (А) Компатибилност : Нема.Стврдне (H) Компатибилност : Нема.Должина на Сеч

Scroll