Обновено
1pcs PCI Express PCI-E ×1 до 3 Порти 1394B Контролер Картичка Додадете На Картичка за FireWire 800 IEEE 1394 Б 2+1 Дигитална Камера за Видео Фотографирање

1pcs PCI Express PCI-E ×1 до 3 Порти 1394B Контролер Картичка Додадете На Картичка за FireWire 800 IEEE 1394

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2392.80

Вграден-во 4-pin моќ конектор обезбедува екстра напојување кога сте поврзани на систем за напојување.PCI Express-от систем со достапна PCI Express слот.Работи со различни видови на Fire Wire 800 (1394b) уреди, вклучувајќи пренослив хард диск, DV видео камера, дигитална камера, CD-RW/DVD-ROM диск и други аудио/видео уреди.suport Windows XP/2000/Vista, Mac OSX 10.3 или подоцна.Три IEEE Std 1394b Целосно во Согласност Кабел Пристаништа во 100 Делови/s, 200 M Битови/s, 400 M Битови/s, и 800 M Битови/s.Сертификација : None Origin : CN(Потекло)Број на Моделот : F31061 Interface Тип : PCI Express Fully во Согласност Со Одредбите на IEEE Std 1394-1995 за Високи Перформанси Сериски Автобус и IEEE Std 1394a-2000 Fully во Согласност со 1394 Отвори Домаќин Контролер Интерфејс Спецификација, Ревизија 1.1 и Ревизија 1.2 draft EEPROM Конфигурација Поддршка за да се Вчита на Глобалната Уникатна ID за 1394 Fabricno диск.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Производителот гаранција може да не се применува.DIGITIEEE 1394b Интерфејс Картичка, PCIexpress,...

Scroll