Обновено
Жилет Алатка 1/2 Кол 4 Flute Карбид Крајот Мелница 1.25 Должина на Сечење, Агол Радиус .030

Жилет Алатка 1/2 Кол 4 Flute Карбид Крајот Мелница 1.25 Должина на Сечење, Агол Радиус .030

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 960.00

Променлива индекс/спирала за вибрации слободни обработка.Al Ti N слој за отпорност на абење во тешки материјали.Произведено Во САД.Агол радиус за заштита на агол од кршење време roughing.Премиум Micrograin Полиран Карбид.На RMVI серија од 4 flute endmills има 32/34 степен хеликс агли со наизменични flute проред да се намали можноста за дијалог.Оваа алатка карактеристики ексцентричен олеснување на надворешен дијаметар за максимална поддршка зад сечење на работ и агол радиус за безбедност.Напредни Al Ti N слој дополнително ја подобрува алатка за живот на оваа алатка земјата во САД од Премиум Micrograin Карбид.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Бибиси арапски долго вратот на радиусот крајот мелница.Широка варијација на вратот должини на располаг

Агол радиус крајот мелници имаат сечење на рабови со заоблени агли за да се намали chipping и да се обезбеди

Карбид е потешко отколку со голема брзина или кобалт челик, што го прави повеќе носат отпорни на високи

Центар за сечење.Високаперформанси универзална алатки за речиси сите работи парче материјали.Единстве

Лабораторија проверени и сертифицирани суровина.Прецизност ЦПУ земјата на водечка индустрија на специ

Центар за сечење 7flute ексцентричен олеснување дизајн обезбедува работ на сила, заедно со висока продукт

Премиум ПодMicrogram Високи Перформанси Променлива Индекс Солидна Карбид.Овозможува поголема SFM и потешки

ГОЛЕМИНА Сечење Дијаметар 5 / 8", месо тело со Дијаметар 5 / 8", Сечење Должина 11 / 2", Целосна Должина 31 / 2".АПЛ

За зголемување на храна стапки.Пакет Димензии : 1 H x 4 L x 1 W (инчи).Пакет Тежина : 1.0 фунти.Земја на Потекло : с

Премиум ПодMicrogram Високи Перформанси Променлива Индекс Солидна Карбид.Овозможува поголема SFM и потешки

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

Уникатен flute дизајн за одлична чип евакуација и вибрации намалување.Оптимално roughing заб профил за да се н

Тип : Крајот Мелница.Материјал : Карбид.Обложување : altın.Дијаметар : 1,2,3,4,5,6,8,10,12 Вкупна Должина : 50,75 Тип : К

Светла завршница на овие крајот мелници обезбедува непречено, полиран површината.Светла завршница на о

Дизајниран да машината не ' рѓосувачки челици, lnconols и други легури 5 Flute и 45° медиум хеликс овозможи хармо

Scroll