Обновено
MooMoo Бебе 6 Пакети Памук Обука Панталони Обновливи Деца Медиокритет Обука долна облека за Момче и Девојка 6T Розова

MooMoo Бебе 6 Пакети Памук Обука Панталони Обновливи Деца Медиокритет Обука долна облека за Момче и Девојка

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 597.36

Тоа е лесно да се повлече нагоре и надолу премногу.вашето бебе ќе сакаат своите "Big boy" или "Голема девојка" долна облека, која направи медиокритет обука лесно.Внатрешниот Материјал : Памук + Полиестер + TPU.На медиокритет обука панталони се со одличен квалитет, Ако производот примена е за жал оштетен, ве молиме контактирајте со нас!.Симпатична модели, бебе ќе сакаат нивните "големи момче" или "голема девојка, долен веш.Moo Moo Бебе медиокритет обука панталони е одлична транзиција од Повлече-up прозорци на долна облека за Години и Бебиња, овозможувајќи му на бебето да се чувствуваат влажни и да сфати дека таа/тој имаше несреќа, заштеда на многу промени на надворешниот облека, и заштита на мебел и теписи!.Тие не се водоотпорни, но тие не се доволно баласт, кои може да содржат мали незгоди.Ние се посвети на нашите умови она што се родители се загрижени за и она што е најдобро за бебиња.Голема транзиција од пелени за нормален долна облека.бебето може да изберете нивните омилени отпечатоци секој ден.Ова Години Nappy панталони се перат, погоден за фен и овозможи да го користите многу време од традиционалните пелена.Moomoo Бебе е популарен бренд со НАС родителите и за бебиња.Еластична корселе за лесно да ги влече нагоре и надолу.Медиокритет Обука:Овие панталони ќе не се исуши целосно, но нека вашето бебе да се чувствува влага, а потоа тие ќе знаат кога треба да оди во тоалет и не медиокритет обука.Обука долна облека обично не се целосно водоотпорен да се задржи добра breathability, намалување на задушување и оштетување на кожата.Обука панталони апсорбира пишам но не може да го направи тоа толку сув како пелени се направи.Еластична Корселе : Покриени еластична корселе за удобност и прилагодливи се вклопуваат.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

СЕРТИФИЦИРАНИ ОРГАНСКИ ПАМУК : Дизајниран во САД со користење на супер меки, органски одгледувани памук

Висока Густина : Добра апсорпција на вода, без несакани истекување, мека на допир, кожата пријателски и д

50% памук / 50% полиестер надворешната обвивка.Дизајниран да го фати мали незгоди во текот на денот и се чу

Ова губење обично се поврати по две недели од раѓањето и од тој момент за тоа треба постојано и брзо се з

Стресслободен, удобно и забавно!Изработени од 100% памук, овие слатки едно парче долна облека се сигурни д

100% Памук; 100% Полиестер.Увезени.Полиестер обвивка.Се повлече На затворање.Машина За Миење.Достапни во 3pk,7

Памук обвивка.Материјал : Надворешен слојпамук; Средниот слој100% TPU Водоотпорен материјал; Внатрешниот с

Wetness индикатор.Се повлече на како вистински долна облека.Забава дизајни.Лесно солзадалеку страни.Comfees®

100% Памук.Машина За Миење.EZ UNDEEZ ПАТЕНТИРАН ЈАМКА ТЕХНОЛОГИЈА ПОМАГА НАПРАВЕТЕ ГО ТОА ЛЕСНО ЗА ВАШЕТО ДЕТ

Поттикнува дете да преминат од пелени за долна облека.Памук слој овозможува години да се чувствуваат wetn

Ez Undeez момчиња и девојки обука на долна облека им помогне на вашето дете да преминат од пелени за редовни

Wetness индикатор.Се повлече на како вистински долна облека.Забава дизајни.Лесно солзадалеку страни.Comfees®

100% Полиестер.Може да се користи од страна на самите не треба да нарачате било други делови пред да започ

100% Памук.Памук обвивка.Машина За Миење.Материјал100% памук Новородено Бебе Бебе Девојки Деца Обука долна

Памук обвивка.Материјал : Надворешен слојпамук; Средниот слој100% TPU Водоотпорен материјал; Внатрешниот с

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

Обука на Свеста : Па како постепено да се развијат нагон за мокрење и вршење контрола и ограничување да с

Половината се проширува со високо еластична сатен бендови, и на бебето на стомак не е suffocated.Органски диш

Боја : Зумира Елени.Водоотпорен Бебе Nappy Еластична дизајн за вашите деца, што ги прави да се чувствуваат

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Памук обвивка.Памук Обука Гаќи : Исклу

360 Еластичен корселе За долна облекакако се вклопуваат тоа е лесно за вашето дете да се повлече нагоре и

Нашите пелена е главен материјал, бамбус е природно противалергиски и мирис отпорни, сега можете да каж

Нашите МОМЧИЊА БОКСЕР ОБУКА ПАНТАЛОНИ се изработени со дише природно абсорбента ПРЕД поместена слој ко

Детали за таа работа Нашата крпа пелени се меки, еластичен, и триммонтирање.Тие се изработени од 100% паму

Се повлечеup Прозорци обука панталони големина 4 (2t3t) одговара години 1634 lb (715 kg).Забава музика дизајни фун

Деца медиокритет обука облека.Облека за да научат да одат на бања, осигурување во текот на ноќта има вме

Scroll