Обновено
Регулатор на напон Модул LM317/337 Позитивни и Негативни Напонски Регулатор за Стабилизирање Моќ Модул Ниска Бран Линеарна Прилагодливи

Регулатор на напон Модул LM317/337 Позитивни и Негативни Напонски Регулатор за Стабилизирање Моќ Модул Ниска

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 335.76

[Напон прилагодливи] : излезниот напон може да се прилагоди рачно.На прилагодливи излезниот напон е толку ниско, како 1.2 V. [Оптоварување го оценувате] : типичен линеарна прилагодување стапка е 0.01%.Типичен оптоварување регулатива е 0.1%. [Параметар] : стандард три-терминал транзистори пакет користи 80d B бран одбивање. [Заштита функција] : стабилна моќ модул има излез краток спој заштита, се прегрее и да се прегреат заштита.Прилагодете безбедна работа област заштита. [Погодно] : Позитивни и негативни напонски регулатор на напон спектар LM117 / LM317 1.25 V да 37 V континуирано прилагодливи.Негативниот притисок -1.25~-37. Карактеристики : прилагодливи излезниот напон е мала 1,2 V. типичен линеарна прилагодување стапка е 0.01%.Типичен оптоварување на вредноста стапка од 0.1%. 80d B бран инхибиција сооднос.Излез краток спој заштита.Прегревање и прегревање заштита.Се приспособат на безбедноста на работа зона заштита.Стандард три терминал транзистори енкапсулација.Напон спектар LM117/LM317 1.25 V да 37 V континуирано прилагодливи.Негативниот притисок -1.25~-37 V Напојување позитивни и негативни 3~40 V Schottky низок напон диференцијални диоди контра заштита Излез краток спој заштита На излезниот напон може да се прилагоди рачно Спецификација : Модел : LM317/337 Моќ напон : ±3~40 V Напон спектар : 1.25 V ~ 37 V ,-1.25~ -37 V Тежина : Околу.22g/0.8 оз Пакет листа : 1 x Стабилизирање на Моќ Модул.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.ПРО

Придружните прирачник покажува секоја инсталација чекор во форма на текст и графика да ви помогне брзо

Солидна печати печат универзална лист за Frangipani Plumeria.Добар квалитет чисто силиконски,не деформација.Мув

Специјално Дизајнирани Паричникот Случај за i Phone 7 (2016 година), i Phone 8 (2017), i Phone SE 2 Генерација (2020).Компатиб

Експо висок квалитет кутија поврзувани мини optician завртка машина клешти.Странични секачи се совршени за

Benifits за Вас Тоа ви помогне да го организирате вашето биро и да зачувате простор и време за вас,Поминуваа

РедеаFree Совршен Гранит карактеристики 100% редеаслободен сјај што носи пенливи чистење на вашиот countertops,

Моќен пареа и lockable пареа потребен ви овозможи да континуирано експлозијата преку задачата при рака.При

База материјал : цикличен oligosaccharides се состои од седум (βcyclodextrin) или осум (γcyclodextrin) гликоза единици врзани

Брзо Полнење : интелигентни топлина управување и 36 W автомобил адаптер овозможи брзина речиси идентична

Дијамант DotzДијамант Везови Аспект Уметност Комплет.Дијамант DotzДијамант Везови Аспект Уметност Компле

Дизајнирани да работат рака под рака со Холт Дрвото Лопати, и други водечки лопати.Врвен квалитет на жиц

СОВРШЕН ЗА СЕКОЈА ПРИЛИКА : Нашите уникатни дизајни ви помогне да ја покажат својата гордост на светот в

Дијамант DotzДијамант Везови Аспект Уметност Комплет.Дијамант DotzДијамант Везови Аспект Уметност Компле

✦ Материјал:Полиестер.Повик Качулка, Ние се користи високо квалитетни боја & ткаенина суштински плака

Сан Диего Padres.Сан Диего Пилешко.Имаме неверојатна колекција во текот 750,000 картички.Брзо превозот за сит

Висок квалитет на врската род собранието.Погоден за SK280 SK218 SK580 SK840 SK560 плетење машина.Професионална изра

Откако конфигуриран, ЈАС ПИ Камери прашања мобилен checkin известување со познати лица, или ако непознати л

Scroll