Обновено
PRAIA Адаптер Контролер,PCI‑E Фаќање Картичка 3 Порт Експанзија Картичка 1394 Интерфејс Конверзија HD Видео Адаптер Контролер

PRAIA Адаптер Контролер,PCI‑E Фаќање Картичка 3 Порт Експанзија Картичка 1394 Интерфејс Конверзија HD Видео

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 378.96

На фаќање картичка се користи за ПРЕКУ чип, поддржува DV, HDV, и е компатибилен со различни 1394 уреди.Проширувањето картичка има 3 ports, 2 надворешни 1394 A 6‑pin пристаништа и 1394 A 4‑pin порта, која е многу практична.Dual‑чип дизајн, ниска потрошувачка на енергија, поддршка OHCI 1.1 стандард асинхрони и isochronous податоци, пренос стапка е 100/200/400 Mb/s.Поддршка повеќето дигитални видео камера брендови, поврзете се на дигитални camcorders, 1394 звучна картичка, надворешен 1394 хард дискови, итн., и поддршка до 1440x1080 HD camcorders.Поддршка 1394 уред топло‑swappable, може да биде динамички комбинираат во до 63 јазли во автобус.Спецификација : Предмет Тип : PCI-E Фаќање Картичка Материјал : PCB 1394 Интерфејс : IEEE 1394a-2000 и OHCI V1.1 P Трансфер на Податоци го Оценувате : 100/200/400 Mb/s Поддржани Оперативен Систем : За да Победи Ми/Win 2000/Windows XP/VISTA/WIN7/WIN8/WIN10 Поддршка PCI-E Стандард Слотови : PCI-E1 X, PCI-E4 X, PCI-E8 X, PCI-E16 X Пакет Листа : 1 x PCI-E Фаќање Картичка 1 x Конекција Линија answer : ___________________________ Note : не поддржува PCI интерфејс.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

Производителот гаранција може да не се применува.DIGITIEEE 1394b Интерфејс Картичка, PCIexpress,...

Вграденво 4pin моќ конектор обезбедува екстра напојување кога сте поврзани на систем за напојување.PCI Expres

Scroll