Обновено
SGS 38052 1CR 4 Flute Агол Радиус Општа Намена Крајот Мелница, Титаниум Нитрид Слој, 3/8 Сечење Дијаметар Од 1 Сечење Должина, 3/8 месо тело со Дијаметар, 2-1/2 Должина, 0.045 Агол Рад?

SGS 38052 1CR 4 Flute Агол Радиус Општа Намена Крајот Мелница, Титаниум Нитрид Слој, 3/8 Сечење Дијаметар Од

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1031.76

Лабораторија проверени и сертифицирани суровина.Прецизност ЦПУ земјата на водечка индустрија на спецификации.Постојан квалитет и предвидливи перформанси.Земја на потекло : сад.SGS Општа Намена Крајот Мелници се произведени со највисоките стандарди на државата на уметноста CNC опрема.Одржан на истиот стандард, како Високи Перформанси производот, SGS Општа Намена Крајот Мелница испорачува во согласност сигурен перформанси надвор типичен за Општа Намена Крајот Мелница.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Агол радиус крајот мелници имаат сечење на рабови со заоблени агли за да се намали chipping и да се обезбеди

Бибиси арапски долго вратот на радиусот крајот мелница.Широка варијација на вратот должини на располаг

Големина 1 / 4".Материјал : Карбид.Крај : Соголени (Светли).Flute Должина : 3 / 4 Вкупна Должина : 21 / 2 Големина : 1 /

#1 Избор за slotting, ramping & џеб работа на не ' рѓосувачки, Monel и други легури до HRc35 Сува мелничката се препорачу

Двеflute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.Центарот

За зголемување на храна стапки.Пакет Димензии : 1 H x 4 L x 1 W (инчи).Пакет Тежина : 1.0 фунти.Земја на Потекло : с

Премиум ПодMicrogram Високи Перформанси Променлива Индекс Солидна Карбид.Овозможува поголема SFM и потешки

Тип : Крајот Мелница.Материјал : Карбид.Обложување : altın.Дијаметар : 1,2,3,4,5,6,8,10,12 Вкупна Должина : 50,75...

38степен хеликс дава ефикасни резултати акција и чип евакуација за финозаврши периферните мелење.Сечењ

Дизајниран да машината не ' рѓосувачки челици, lnconols и други легури 5 Flute и 45° медиум хеликс овозможи хармо

Светла завршница на овие крајот мелници обезбедува непречено, полиран површината.Светла завршница на о

Карбид е потешко отколку со голема брзина или кобалт челик, што го прави повеќе носат отпорни на високи

Центар за сечење.Високаперформанси универзална алатки за речиси сите работи парче материјали.Единстве

Претпоставен дијалог сузбивање преку напредно патентиран дизајн.Зголемување на продуктивноста со сеч

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли

Лабораторија проверени и сертифицирани суровина.Прецизност ЦПУ земјата на водечка индустрија на специ

Месо Тело Кол : 0.625".Супер Легура (А) Компатибилност : Нема.Стврдне (H) Компатибилност : Нема.Должина на Сече

Променлива теренот во комбинација со непарен број на флејта потиснува дијалог и дава подобри површина

Дизајниран за високи перформанси во легури на титаниум, inconel, легури на никел и други високитемпература

Центар за сечење 7flute ексцентричен олеснување дизајн обезбедува работ на сила, заедно со висока продукт

Уникатен flute дизајн за одлична чип евакуација и вибрации намалување.Оптимално roughing заб профил за да се н

4 flute агол радиус крајот мелница за подолго стигнат до апликации 20" Сечење Дијаметар.Произведено во САД.П

Scroll