Обновено
Мерење на Цилиндар, 100ml - Класа на Толеранција од ±0.50 ml - 19/26 Полипропилен Затка - Хексагонална База, Сина Graduations - Borosilicate Стакло - Eisco Лаборатории

Мерење на Цилиндар, 100ml - Класа на Толеранција од ±0.50 ml - 19/26 Полипропилен Затка - Хексагонална База,

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 513.60

Направен од висок квалитет, тешки, borosilicate 3.3 стакло. 100ml капацитет.Сина graduations.Хексагонална база за екстра stability.Class Со толеранција од ±0.5 ml.Содржи заменлива, 19/26 полипропилен затка. 100ml капацитет дипломирал мерење на цилиндар направен од висок квалитет, тешки borosilicate 3.3 glass.Class толеранција, ±0.50 ml.Сина печатени graduations со 1ml поделби, означени секој 10ml.Опремени со хемиски отпорни, меѓусебно 19/26 полипропилен затка.Хексагонална база за дополнителна стабилност.Цилиндар стои 11.25" високи, и има тело со дијаметар мерење 1.25".База мерки 2.75" широк и долг.Autoclavable, со супериорен хемиски издржливост.Ниска температура од тебе - може да издржи високите температури & термички шокови.Eisco Лаборатории Borosilicate стакло, ги има следниве топлина tolerances : Вид Точка -515°C Annealing Точка 565°C Омекнување Точка 820°C. Калибриран да содржи.Eisco Лаборатории со гордост го произведува свои производи со користење на state-of-the-art опрема, и по највисоките стандарди за контрола на квалитетот.Секој производ е внимателно дизајниран од страна на тим на лабораторија професионалци и искусни инженери со квалитет и трајност на ум.Тие се произведени само со највисока оценка, суровини и репроматеријали, како и според меѓународните стандарди за квалитет за да се осигура дека тие можат да го издржат употреба дури и во најтешките лабораторија средини.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Боја : транспарентна, Материјал : полипропилен пластика.Ергономски Дизајн : леснопрелива spouts и скатен хе

Не менискус, па читање е полесно.Немокрење, дава на сите содржини (калибриран да содржат / да се достави в

Различни Прилики : Одлична за Наука Партија декорација,Роденден или Свадба Партија,училница лаборатори

500ml Стакло Мерење на Цилиндар со круг база.Пакување од 2 Мерење на јачината = 500+ / 5ml, interval = 5ml.Висок квалите

* Тие се дизајнирани како центрифуга цевки leakдоказ Стакло дипломирал цилиндар одлична за лабораториск

Вратило Дијаметар : 11 / 2".Затворена Должина : 341 / 4".Продолжен Должина : 581 / 4".Работа Порт : 1 / 2" NPTF.Макс Оптов

Капацитет : 50мл.Graduations : 1ml, 5ml да 50мл.Висина : 184mm / 7.25 во (прибл.).Надворешен Дијаметар : 26mm / 1in (прибл.).Хекс

Овие Корисна Jugs, Украсениот Во Полипропилен, Се Јасни, Autoclavable И Имаат Добра Хемиска Отпорност.Овие Jugs Се

Цилиндар Големина : 50мл.Graduations : Моделирани.Материјал : Полипропилен.Еден Метрички Скала.Autoclavable на 121°C (250

Принцот Величествен вратоврскашипки хидрауличен цилиндар е actuator за конвертирање на хидраулична моќ во

【Димензии】Капацитет : 25ml / 0.85 оз;Внатрешен дијаметар : 0.54 инчен / 13.6 mm ;Надворешниот дијаметар : 0.63 инчен /

Направени од високо квалитетен пластичен материјал, издржлив, отпорност, совршен за секојдневна употре

Име На Производ : Агент Шише;Материјал : Пластика.Капацитет : 100ml;Вкупната Големина (Прибл.) : 7.5 x 19cm / 2.95" x 7.

Немокрење внатрешни работи површината елиминира конкавна menisci, обезбедување на повеќе точни мерења...

Дизајниран да се вклопуваат за Партнер Poulan 350 351 390 420 2150 2250 2450 2550 Лесно да се инсталира и расклопување, доб

"TD" се појавува на секој цилиндар и укажува на цилиндерот е калибриран да се испорача.Скала е издржлив си

Стаклојасно високиформа цилиндри калибриран "да содржат" Класа А по DIN 12681 и ISO 6706 Лиен graduations, со прстен з

Јасно скала : Сина печатени и лиен, лесензачитање скала мерења, јасно може да се прочитаат.Стабилна,не се

Тонажа=30 Мозочен удар=2".Масло Капацитет(in3)=14.46 Затворена height=5.43".Надворешен Дијаметар=4.06".HYDRAFORE Еден Дејс

Опфаќа широк спектар на лабораторија апликации,често се користат за утврдување и разјаснување течнос

Отпорни на повеќето заеднички киселини, бази и растворувачи.Има крупни, тркалезни база за стабилност, и

Цилиндар е калибриран да се испорача.БезбедноGard браник вклучени.Јасно обратна слика во скалата е означ

"TD" се појавува на секој цилиндар и укажува на цилиндерот е калибриран да се испорача.Цилиндар се обележ

【КОЛИЧЕСТВО】 објектот е поставен на 4 парчиња дипломирал мерење цилиндри, вклучувајќи 100ml, 250ml, 500ml, 1000ml.

(2) еа 11 LB Резервоари Пропан (Вертикална Клеча Цилиндар).Стабилна Scalloped Footring.Колонијалната Бел Прав Облож

Scroll