Обновено
Alnor AVM440-А CompuFlow Thermoanemometer, авто datalogging w/Влажност

Alnor AVM440-А CompuFlow Thermoanemometer, авто datalogging w/Влажност

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 2004.00

Воздухот брзината на точноста : 3 проценти од читање или 3 ft/min (0.05 m/s) (кое е поголемо).Воздухот брзина резолуција : 1 ft/min (0.01 m/s).Батерија : четири aaa (вклучени).Податоци за најавување : yes.Складирање на податоци (примероци) : 12,700 примероци и 100 тест ids.Овие термометри мерка воздухот брзина, волумен воздух и температура.Екранот до три мерења истовремено на голем позадинско осветлување на LCD.Автоматски да се пресмета просек на сите параметри со притискање на копчето.AVM440-А 10250-36 исто така продавници 12,700 мерења и дневници во интервали помеѓу една секунда и еден час.Дополнителни мерни параметри вклучуваат влажност, точка, и web сијалица.Лесно да се пресмета влажноста во просек, се потсетиме максимум, минимум, а просечната податоци поени.Мерка недостапни предели со 40 инчи (102 см) articulating сонда.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Овој производ може да обезбеди ниски батеријата индикатор.Оваа метар е пренослив, професионални мерен �

Мини големина е лесно да се носат.Едноставен и лесно ракување.висока точност на мерење,160 групи datas ќе би�

Anemometer со вграденво размер за читање брзина на ветрот.Пластика, може да биде рачно или трајно да се монти�

【Точни Мерења】Дигитални anemometer ќе се измери датум со земање мостри стапка на 1 читање во секунда, што го

На ABM100 е нашиот прв од една серија на алатки кои се поврзете на паметни уреди и се специјално дизајниран�

Објектот е Класа II ласерски производ, 1m W излезна моќ.Голем екран на струење или воздухот брзината со вгр

1.Max / Avg читање задржете 2.Не за складирање на податоци во функција 3.Корисникот избор на единици...

Правец на температура потсетник симбол.Правец на студ потсетник симбол.Максимална правец на вредност и

Max вредности.Држете копче за да го замрзнете читања.Светлото на екранот.Автоматско Исклучување функциј�

Истовремено мерки и прикажува воздухот брзина, проток, влажност, температура, и диференцијални притисо�

Scroll