Обновено
Прстен Neoprene Страната Заптивка за 1 Луле-1/8 Дебела - Класа 150 (Пакување од 200)

Прстен Neoprene Страната Заптивка за 1 Луле-1/8 Дебела - Класа 150 (Пакување од 200)

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1860.00

БРЕНД : САД Запечатување.ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ ДЕЛ БРОЈ : ГОЛЕМО-FG-1260. ПАКЕТ КОЛИЧИНА : 1. МАТЕРИЈАЛ : Neoprene.БОЈА КРАЈ : Црна.Прстен Neoprene Страната Заптивка за 1" Луле-1/8" Дебела - Класа 150 Ring Дихтунзи (Воскресна Дихтунзи) се користи за прирабници со покрена површината и не бараат механички монтажа.Добар баланс на сила, масло, и УВ отпор.БРЕНД : САД Sealing MANUFACTURERS ДЕЛ БРОЈ : ГОЛЕМО-FG-1260 PACKAGE КОЛИЧИНА : 1 MATERIAL : Neoprene COLOR КРАЈ : Black ID : 1-5/16"OD : 2-5/8"ТЕМПЕРАТУРА ОПСЕГ : -20 170 (F) ANSI КЛАСА : 150 PIPE ГОЛЕМИНА : 1"ДЕБЕЛИНА ИНЧИ : 1/8"ТИП : Прстен.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Вакуум Притисок Оценка : .Температурата Опсег : .Овој производ е произведен во сад.Корк е многу compressible и с

Температура (минимум 450 F, максимална услуга 500 F) (Краток Рок Max 600 F) / Притисок : Вакуум до 200 бар 2900 psi).EPTFE е

Type : Full Лице.За Страната ANSI Класа : 300 За Цевки, Големина : 4".Температурата Опсег : 450° до 600° F Спецификација

Поради својата супериорна хемиски и термички својства, PTFE често се користи како заптивка материјал PTFE л

Дали автомобилска главата заптивка или прирабница заптивка, тоа треба да биде torqued.Чисти или да го замен

Тип : Прстен.За Страната ANSI Класа : 300 За Цевки Големина : 11 / 2".Температурата Опсег : 30° до 250° F...

Рамни подлошки се препорачува да се обезбеди дури и дистрибуција на bolting сила.Фунта Печат & Снабдување С

БРЕНД : САД Запечатување.ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ ДЕЛ БРОЈ : ГОЛЕМОFG1108 ПАКЕТ КОЛИЧИНА : 1 МАТЕРИЈАЛ : PTFE.БОЈА КРАЈ :

[1] чисти и ја испита прирабници, површина или делови кои бараат заптивка.Дали автомобилска главата запт

Течењедоказ, корозијаотпорни, и може да издржи екстремни временски услови, што може да се направи безбе

Type : Full Лице.За Страната ANSI Класа : 300 За Цевки Големина : 6".Температурата Опсег : 30° до 250° F Спецификација С

Type : Full Лице.За Страната ANSI Класа : 150 За Цевки, Големина : 3".Температурата Опсег : 30° до 250° F Спецификација

Тип : Прстен.За Страната ANSI Класа : 150 За Цевки, Големина : 2".Температурата Опсег : 450° до 600° F Спецификација

Тип : Прстен.За Страната ANSI Класа : 150 За Цевки Големина : 41 / 2".Температурата Опсег : 100° до 400° F...

Ова обезбедува подолг живот и течење слободни перформанси.Обезбеди лубрикант не contaminate заптивка.Вие ќе

Вие ќе добиете максимална ефикасност од нашите заптивка материјали кога ќе ги користат нашите заптивка

Фунта Печат & Снабдување Стил 1100 Јаглерод и Графит со Нитрилна Врзивно дихтунзи главните атрибути : топл

Рамни подлошки се препорачува да се обезбеди дури и дистрибуција на bolting сила.Фунта Печат Inc стил #7237 Црв

Scroll