Обновено
XXJF 6 Брзина Електрични Овци Clippers Електрични Shears Коса Крзнени Миленичиња Чешлање Фарма Материјали за Бричење Крзно

XXJF 6 Брзина Електрични Овци Clippers Електрични Shears Коса Крзнени Миленичиња Чешлање Фарма Материјали за

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 312.00

Овој производ е погоден за индивидуални одгледувачи на овци и исто така е погоден за големи shearing на големи и мали фарми.Да се чува далеку од вода и влажни средини.Ве молиме да темелно прочитајте упатство пред користење на какви било животни.Шест-брзински интелигентна контрола на брзината, можете да ја прилагодите брзината на движење според вашите сопствени владеење, за да се задоволат сите ваши потреби.Кога го користите електрични ножици, со ножеви и faders мора да бидат подмачкани редовно.Почетници така може брзо да се стекнат со вештини.Овој професионален ножици и домашно милениче groomer прави shearing лесно и без мака.Рационализација на телото, се чувствуваат удобно, ергономски дизајн тело, мека гума, кожа, заштита на вашите раце.Висок квалитет на алуминиум волна ножици главата дизајн, остар нож, shearing волна ќе биде здодевна.Употреба во суви средини само.Ефикасна топлина дисипација, заштита на машината, повеќе топлина дисипација дупки, ефективна заштита од телото, може да се работи за долго време да се прошири на производот живот.Карактеристики : -Употреба на електрична енергија : Време е и за заштеда на енергија -Светлина тежина : Може да оперативна со една рака -Моќен мотор : Ниски вибрации,тивко shearing -Специјално дизајниран ножот-совет : Нема да му наштети на овци Спецификација на Производот : Напон : 220 V AC 50 Hz60 Hz Моќ : 350 W Сечење брзина на ножот : 2400rpm Капацитет : 8-10sheep/еден час На бројот на забите : 9 заби Под број на заби : 13 заби Пакет се Вклучени : 1 x Shearing clipper со clipper глава 1 x Чистење со Четка 1 x Операција Инструкции 1 x Носење Забелешка : 1.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

✅ Дише за удобност ✅ Шок апсорпција и поддршка за уморни нозе ✅ Перфорирани neoprene школка ✅ Монтажни вна

Neoprene обвивка.Анатомски позиционирање сијалица.Абразијаотпорни Kevlar засилување.Токмудизајнирани со ана

Вар w / Лесна Кактус.Медиум.Производ ID : CNSB200 GRNSEAMLESSCACTUSM Влага wicking вади пот и влага далеку од коњ нога да н

10' L x 5" В Пурпурна.Сет на (4) Тиркизна Предизвикувач Поло Обвива.Изградена од врвен квалитет бранеа куп ру

TGW ВОЗЕЊЕ Не се Претвори Коњ Бел Чизми,Големина : Големи,Средни,Мали.TGW ЈАВА Коњ Бел чизми,Засилен Про Мре

Здрав Neoprene Надворешниот.Велкро затворање за одговара прилагодливост и лесен за вклучување / исклучувањ

Верувам дека можете да бидете задоволни со ова искуство!Пол : Mens / Teen Boys Season : Падот / Winter Occasion : Дневна, С

Копче затворање.лето тимови мажите битник хаваи печатени половина ракав копчето надолу т маици + jogger шо

Со цел да се Спречи Ротирачки.Стабилизирање на Лентата за да се Обезбеди Безбедна Одговара.Стабилизира

Издржливи и удобно, висок квалитет на коњ legguard, СТП школка, нуркање обвивка, издржливи.На задебелена ела

ГОЛЕМИНА : LARGECOLOR : ЦРНА.Производ ID : CECLS102202 CH Изработени од 100% богородица перфорирани neoprene, која им овозмо

Течни облекување што дава една semigloss заврши до копита и помага во одржување на hoof здрави.Течни облекувањ

Доаѓа во комплет од 4 чизми.ЗАШТИТА : Дизајнирани да им овозможат на вашиот коњ максимална заштита од сео

Усвојување на високо спецификација за изработка, совршен опрема за јава ентузијасти.Мека перница обвив

Тешко обработка, добра цврстина, отпорност и отпорност на триење.Кога кастрење на hoof, тоа може да го оште

Кога волна се сече и еден пар на ножеви станува досадна, можете брзо да го замени другиот пар на ножеви, п

Прилагодлив : На тетива чизми се прилагодливи еластична бендови да се обезбеди чизми и ги спречи лизгањ

Сосема Нов.Ги задоволува најновите Ветеринарна Грижа Правила.Здрава Копитата EquВодич на Вашиот Коњ Ноз

Лесно Велкро Се Зацврсти.поддршка и заштита, особено кога се опоравува од / или се обидуваат да се спреч

Шок aborbing пена.Се водат панел зад коленото за целосна flexion.Двојно заклучување еластична за дополнителна

Напредни hoof додаток.Органски трага минерали и витамини за hoof поддршка 20 mg на Биотин.Prebiotic Квасец база не

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Ги чисти.Абсорбента и удобно 3 D мрежа

Електрични Hoof Заштита екстремитети се предизвикани од промени во ногата и ногата лезии.Посебно дизајни

Висок квалитет на коњ нога чувари, СТП школка, neoprene обвивка, издржливи и удобно, дебели еластична внатре

Дополнително, Пред Чизми понуда влијание заштита, а исто така и заштита на ранливите топ коските, меките

Le Mieux Pro Shell Над Стигнат до Boots Robust областа & вежба protection†Силна гумени чизми за секоја прилика ¢ € Штрајк

Високо Квалитетен Материјал : СТП школка и внатрешниот слој на neoprene, безбедни и не се токсични, не е лесн

Шок апсорбирање на fetlock чизми.Силна TPU школка за заштита.Поставата со мека faux крзно куп за удобност и топ

Scroll