Обновено
HIMFL Пламен Сијалица со 4 Осветлување Сцени, 2W LED Треперење Пламен Ефект Сијалица Ретро Затворен Отворено Декоративни Светилки за Дома Партија Фестивал

HIMFL Пламен Сијалица со 4 Осветлување Сцени, 2W LED Треперење Пламен Ефект Сијалица Ретро Затворен Отворено

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1600.80

Пламен Ефект на 4 Режими : Пламен Емулација на Владата / General Светлина Mode / Дишење Режим,и гравитацијата индуцирана режим.кога ќе го вклучите или исклучите крушка, можете да видите дека владата ќе се промени, се задоволни сите на вашите потреби, многу повеќе практични.Safe & Зелена Заштеда на Енергија : Одлично дисипација на топлина и заштита на животната средина, нема штетни материи, без УВ и инфрацрвено зрачење.Влезниот напон е AC 85-265 V, а моќта е 2 W.Последната за 50.000 часа (повеќе од 26 години врз основа на 5hrs/ден просек)се Намали за 90% од вашиот electricty употреба.Лесен за Инсталација : Антички свеќа пламен стил led треперење пламен светилки, стандард E12/E14 candelabra база.Свеќа сијалица со стандардни E12/E14 завртка база.Инсталира во сите E12/E14 завртка база тела во секунди без алатки.Употреба Препорака : За подобро пламен треперење ефективни , инсталирајте сијалица во матирано стакло сенка, фенер, сол ламба итн.Вештачки Жив Оган, Динамичен Движат Пламен, Симулираат Природата Оган Треперење Пламен, прекрасна Замена на Традиционалните Гас Фенер.Широка Примена : Најдобар подарок за божиќ ноќ на вештерките.Совршен за дома, хотел, бар, ноќни клубови, ресторан, кафуле, партија, гроздобер осветлување, и така натаму.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Блескаво светилка Еквивалент на 60вати Боја : 2700 K Мека Бела.Емитирачки 2700 K мека топло бела светлина да се

Фаровите се изградени со оловокристал prismatic стаклена леќа, вакуум metalized челик reflectors и силикон за подигањ

6 Pack 90% заштеда на енергија5 W го замени 50 W халоген светилки 40 степен тесен светлина dispersment Совршени за ме

【Dimmable】led Lumiled сијалица е компатибилен со повеќето нежните.Нашата прва препорачува dimmer е Lutron DVWCL153 PH или L

Бојата се Менува : MR16 RGB Led сијалица е dimmable со 16 бои и 4 режими.Стандард MR16 база и 1224 V текст за домашна употр

Суперсветли led модул не се евтини оние Агол : 120°C Апликации : Широко се користи во писма дизајн, знаци, лог

Висока Осветленост : Користење на софистицирана технологија на производство, на сијалица има висока ос

Multilayer Керамички Чип (MLCC) Capacitor Surface Mount (SMD).Фиксна SMD Керамички Multilayer Capacitor (100 Парче Многу).Нови, никогаш не

Предмет : Вдлабнати Troffer.Номинална Големина Тела : 2 ft x 4 ft.Осветлување Технологија : ЛЕР.Осветлување Серт

СИГУРЕН ОСВЕТЛУВАЊЕ Нула треперење на светлината, нула задоцнување, и нула грижи со 48" t8 LED светилки кои

Три Светлина Надворешен Ѕид Фенер од Трафалгар колекција.Висина : 23 50 инчи Ширина : 12 25 инчи.Стил : Преодн

ВЛАЖНИ ОТЦЕНЕТИ Добиете најмногу од вашиот осветлување со PAR 20 LED светилки кои се во можност да се справ

Лесен за Употреба : Едноставен за инсталација, многу лесен за употреба, само plug and play, без комплицирани пр

SCL153 PПОТ.Секој тесен поплава сијалица е брзо да го инсталирате, е влажно локација оценет за сигурност, до

Multilayer Керамички Чип (MLCC) Capacitor Surface Mount (SMD).Фиксна SMD Tantalum Capacitor (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат

LED светилки се користи 75% помалку енергија од блескаво сијалица и трае 25 пати подолго отколку традициона

Име:лустерот Боја : фото боја Материјал : бакар ,стакло Големина : 10~20*20~25cm сијалица база : LED Тежина : 1 K

Низок Напон : 12 V A / C или D / C.За да се избегне треперење, ве молиме обидете се да го користите LED трансформа

НАДГРАДБА НА LED Лесно да се надополни вашиот стар блескаво светилки со енергетски ефикасни LED технологи

Scroll