Обновено
Страна Направена Beaker Кујна Очила - 20oz (600mL) - Пакет од 4, Лабораториски Квалитет Borosilicate 3.3 Стакло - Пивце или Вода Стакло Големина (Микробранова печка и машина за миење ?

Страна Направена Beaker Кујна Очила - 20oz (600mL) - Пакет од 4, Лабораториски Квалитет Borosilicate 3.3 Стакло

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 767.76

600ml или 20 fl.оз.капацитет - совршени за пиво, вода итн.Направен од дебела borosilicate стакло.Совршен за генијалци, гикови, и страшни луѓе.Ако сте како нас, си купи "кујна чаши" од голема кутија продавници кои се здодевни форми и воопшто едноставно.Нашите beaker кујна очила се совршен начин да имаат некои уникатни стакло.Не само тоа, овие се лабораториски квалитет и можат да го издржат вашата микробранова печка и машина за миење на садови.Овие се многу цврсти, но не би го препорачал нив опаѓа на тротоарот од 3 метри во воздухот.Answer : ___________________________ NOTE : Мијат темелно пред првата употреба.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

По повод одбележувањето на самото место за лесна идентификација.Вирус температура од 520 целзиусови сте

Borosil Тип 3.3 НискоПроширување Borosilicate стакло.Borosil квалитет стакло производи, произведени од ист USP Тип 1, ASTM

Површината на клипот се третира со electroplating, подобро корозијадоказ за ефективноста.Максимална поддршка

Истурете spout овозможува лесно пренесување на течности.Капацитет fullмарк во близина на врвот на beaker обезб

* Усна и фрлаат spout Материјал : Borosilicate 3.3 стакло Одбележување на самото Место за Лесна Идентификација...

Водата на надворешниот ѕид на beaker треба да се избриша чисти пред загревање на beaker 【Материјал】 : Labvida ста

Се користи за да се Прилагоди Стегање : На челичното јаже tensioner често се користи за да се спакува и да се з

НеСтерилни.Проѕирен 800m L Капацитет.Пакување од 100 Опис на производот Medegen ТриПрелива Beaker со Хартија Капа

【Материјал】Направени од PP пластика, хемиска отпорност, трајни, еднократно, лесно да се мијат и graduations ќ

[Спецификации] Капацитет : 250ml; Материјал : Полипропилен(PP); Боја : Транспарентна [Материјал] Изработени о

Отпорни на повеќето реагенси.Изработени во тајван.Произведени од страна на : BMP производство.На Тип на п

НИСКА ФОРМА BEAKER : Ова Грифин borosilicate стакло beaker со фрлаат spout е идеална како за хемија стакло за лаборатор

Тоа е лесна за употреба на студентите рацете на можност за стимулирање на студентите интерес за учење.К

【Сет од 2 спецификации】стакло дипломирал beakers имаат 250ml, 300ml 2 спецификации 【Висок Квалитет Стакло】Нап

Вода и алкално отпорни.Вирус температура од 520 целзиусови степени,директно може да се загрева.Усна и фрл

【ТОЧНИ СКАЛИ】 Нашите Пластични Beakers имаат јасни и прецизни ваги за вас да се измери течни ефикасно & пре

Килограм скала со излее 1000m L капацитет.Се продава во секоја од нив.Земја на потекло : сад.Голема големина

Објектот се 8pcs дипломирал мерење beaker со исти димензии, кои главно се направени од издржлив pp материјал з

ИНДУСТРИСКА СИЛА | Направен од висок квалитет, тешки, Borosilicate 3.3 стакло.Одлична сила против кршење.Дизајн

✪✪✪✪✪[Високо Квалитетни Нерѓосувачки Челик] производот е направен од високо квалитетни нерѓосувачк

Објектот Пакет Висина : 59.182 Сантиметри.Autoclavable : Yes.Beakers Се Дипломирани Да Укажуваат На Нивната Приближна

За модел P1800 250 m L табела врвот почиста.Изработени од нерѓосувачки челик.Се продава во секоја од нив.Земј

Scroll