Обновено
Празник Осветлување Штекер LED Мазна G40 Сонцето Топло Бела Замена Светилки за C7/E12 Приклучоци, Енергија Efficent Комерцијални Одделение, 2 Диоди 0.58 Вати (ЛЕД) Светилки. Пак

Празник Осветлување Штекер LED Мазна G40 Сонцето Топло Бела Замена Светилки за C7/E12 Приклучоци, Енергија Efficent

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1461.60

НОВА И ПОДОБРЕНА ПОСВЕТЛА ЛЕР.Нашата нова SMD енергетски ефикасни LED светилки имаат 2 светли LED е за убави живописни изгледа дека се споредува со стариот incadescent светла.Плус секоја сијалица има 60,000 час сијалица живот.Сите светилки се вклопуваат во било C7/E12 светлина штекер.ИЗДРЖЛИВИ ВРЕМЕТО ОТПОРНА ПЛАСТИКА.Овие светилки се направени од висок квалитет на времето отпорни, издржлива пластика која го спречува рѓа, корозија, и паузи.DIMMABLE.Одличен избор за креирање на спектакуларни светлосни шоуа.НАМАЛУВАЊЕ НА ПОТРОШУВАЧКАТА НА ЕНЕРГИЈА ОД СТРАНА НА ПОВЕЌЕ ОД 90%!Заштеди на енергија и еко пријателски - Намалување на потрошувачката на енергија од страна на повеќе од 90% во споредба со блескаво светилки.УЛ & АДС ОДОБРЕНИ.Сите светилки ги задоволи и надмине U. S. индустриски стандарди.Овие мазна G40 LED замена светилки им даде на вашиот патио/настан осветлување инстант сјај со создавање на возвишеното почитувани изглед. 9 пати повеќе енергетски ефикасни од блескаво светилки, осветлување го прави копија на вашите прослави или настан лесно на буџетот!Светилки се спакувани во количини од 25 што ги прави економичен избор.АДС наведени, СЕ уверение, и УЛ наведени за внатрешна и надворешна употреба.Се создаде тој топло чувство кога ќе се наслика вашиот дом или канцеларија со осветлување дизајн кој овие светилки.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

База : G12 Frequency : 50 / 60 HZVoltage : 230 V dimming Color температура : Wam white2800~3200 K;Neutralwhite 40004500 K;Кул Бело 60006500 KNumber на Led диод

Мини Големина : 0.08 x 0.05 Мали LED Чипови.Агол На Гледање : 120 Степен.Напред Напон / еднонасочна Струја : DC 2 Volt

Multilayer Керамички Чип (MLCC) Capacitor Surface Mount (SMD).Фиксна SMD Tantalum Capacitor (10 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат

Multilayer Керамички Чип (MLCC) Capacitor Surface Mount (SMD).Фиксна SMD Tantalum Capacitor (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат

Ве молиме имајте во предвид!Ќе треба да се цел 4 од овие за да се добие комплетна прстен.Ова е најголемиот

Висока Лумен Излез – 8,000 Lumens.Без Инсталација или Жици е Потребно – Завртки Како Редовна Сијалица.Ретро

Лесен за инсталација : Plug and play директна замена за вашите акции светилки.Работа со новиот може даавтобус

Лесен за Употреба : Едноставен за инсталација, многу лесен за употреба, само plug and play, без комплицирани пр

Изберете Comzler, и да го изберат подобар квалитет.【ЗАШТИТА на ОЧИ】 Comzler Тавански Вентилатор Светилки се и

Низок Напон : 12 V A / C или D / C.За да се избегне треперење, ве молиме обидете се да го користите LED трансформа

Multilayer Керамички Чип (MLCC) Capacitor Surface Mount (SMD).Фиксна SMD Керамички Multilayer Capacitor (100 Парче Многу).Нови, никогаш не

Фаровите се изградени со оловокристал prismatic стаклена леќа, вакуум metalized челик reflectors и силикон за подигањ

6 Pack 90% заштеда на енергија5 W го замени 50 W халоген светилки 40 степен тесен светлина dispersment Совршени за ме

4 G далечински управувач,не ги поддржуваат сите други dimmer,овој линк ony обезбеди 10 светилки, контролорот к

Бојата се Менува : MR16 RGB Led сијалица е dimmable со 16 бои и 4 режими.Стандард MR16 база и 1224 V текст за домашна употр

【Dimmable】led Lumiled сијалица е компатибилен со повеќето нежните.Нашата прва препорачува dimmer е Lutron DVWCL153 PH или L

Модул се поврзува на вашиот светилка со ѕидниот штекер затоа што може да се претвори светилка за вклучу

Кул работа добра светлина и боја равномерност на покриеност прави овие светла идеален за широк спектар

5 W, замена за BR30 халоген и блескаво светилки на располагање, заштеда до 86% електрична енергија.5 Вати (екв

Име:лустерот Боја : фото боја Материјал : бакар ,стакло Големина : 10~20*20~25cm сијалица база : LED Тежина : 1 K

✔Безжична Контрола на Опсег До 33 FT овозможи да Уживате во забавата на безжична Музика Игра и ја Менуваа

✅УНИВЕРЗАЛНА ОДГОВАРА : 18 V Крушка Светилка 780287001 со Led Надградба Сијалица за Компатибилни со Ryobi Ridgid Зан

Дополнуваат вашиот ажуриран урбан начин на живот со ова елегантно повик за дизајн во Бранеа Никел.Се вк

1 16 Милиони RGB Боја т меша со вашето други апарати за дома, и одлична структура и изолација дизајн одржите

Три Светлина Надворешен Ѕид Фенер од Трафалгар колекција.Висина : 23 50 инчи Ширина : 12 25 инчи.Стил : Преодн

Висока Осветленост : Користење на софистицирана технологија на производство, на сијалица има висока ос

Направени од високо квалитетен материјал, оваа светлина мушка е цврсти и издржливи.Се карактеризира со

Led 15.7" Коцка Светлина Мулти Боја Пластични Светилки Вклучени.Материјал : Пластика.Боја : Мулти.Сијалица т

Име На Производ : Емитуваат Светлина Диоди;Материјал : Метал, Platic.Оценка : DC 3.03.4 V 20m A;ЛЕР Херметичка : 2 Тер

Блескаво светилка Еквивалент на 60вати Боја : 2700 K Мека Бела.Емитирачки 2700 K мека топло бела светлина да се

Scroll