Обновено
На Hillman Група 47284 8-Инчен x 2-Инчен Шина Завртка

На Hillman Група 47284 8-Инчен x 2-Инчен Шина Завртка

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 198.96

Општа намена завртки со низок профил, миење-како раководител.За користење со тенки метални апликации и канал работа.Авто-пирсинг точка ја елиминира потребата за пред-дупчење.Филипс диск за центрирање по инсталацијата.Оближена со цинк за умерена отпорност на корозија.Опис на производот Шина Завртки обезбеди безбедна метал на метал прицврстување и силна држи сила без потреба да се пред-воена вежба.Одлично за апликации кои бараат широк, ниска профил главата.Може да се користи за да прикачите метална шина да челик studs.Од Производителот Шина Завртки обезбеди безбедна метал на метал прицврстување и силна држи сила без потреба да се пред-воена вежба.Одлично за апликации кои бараат широк, ниска профил главата.Може да се користи за да прикачите метална шина да челик studs.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Fillister Дупчиња.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J82 спецификации.Целосно Навој.Челик Цинк Позлатен.

Изработени од Нерѓосувачки Челик,силен ритам,добра стабилност 304(А270) не ' рѓосувачки челик.Генерички За

Dltmysh.Изработени од нерѓосувачки челикНаправени на 304 нерѓосувачки челик, таа има добра отпорност на кор

Станот Дупчиња.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 димензии.Целосно Навој 188 Нерѓосувачки Челик.Права

М2.5 Филипс Пан Глава на Машина Завртки,метрички,200парчиња,Навој Дијаметар од 2,5 mm.Не ' Рѓосувачки Челик 304

[Спецификација] : ) Модел : M8x40mm; Конец Спецификација : М8; Материјал : Јаглероден Челик; Боја : Боја Цинк; Зав

Големина : 10 x 22mm / 0.39"x 0.87" (Lx W).Пакет Содржина : 20 x Крило на Пеперутка Завртка.Употреба : Свртување на заврт

#632 X 1 Машина Завртки.Копчето Главата 6Лобус Pin Вози Torx Бренд 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик (188).Подесувате Отп

1 / 2"13 X 31 / 4".Машина Завртки, Рамни Countersunk Head, Хексадецимален Штекер Диск.stainless_steel_188 1 / 2"13 X 31 / 4", Надворешно

Направени од страна на Losi; Losi е сад врз основа на компанијата; делови се извори од Глобалните производит

Дувачкиот обезбедува отпорност на корозија и нуди топлинска и електрична спроводливост.Дупчиња диск и

Хексадецимален За Миење Дупчиња.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J82 спецификации.Целосно Навој.Ч

Станот 82° Филипс.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J82 спецификации.Целосно Навој.Челик Црна Цинк П

Машина завртки се навој сврзувачки елементи кои се обично се користи со ореви или drilled и прислушувани (н

Dltmysh.Изработени од нерѓосувачки челикНаправени на 304 нерѓосувачки челик, таа има добра отпорност на кор

780"Прирабница Дебелина : 0.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежнат

3 / 8"16 X 13 / 8".Машина Завртки, Рамни Countersunk Head, Хексадецимален Штекер Диск.stainless_steel_188 3 / 8"16 X 13 / 8", Надворешно

Станот Филипс Undercut.Машина Завртка.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J82 спецификации.Целосно Навој.Челик Цинк Поз

Scroll