Обновено
Портокал Камшик Lightspeed Голф Замав Тренер Помош - Speed Stick Подобрува Брзината, Растојанието и Точност (43)

Портокал Камшик Lightspeed Голф Замав Тренер Помош - Speed Stick Подобрува Брзината, Растојанието и Точност

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 167.76

#1-РАНГИРАНИ ГОЛФ ОБУКА ПОМОШ - Не се решат за имитации.Причината Портокал Камшик е гласаа #1 Настава и Обука помош од страна на PGA и LPGA Професионалци е едноставен : тоа е најдобар!.За да го забрзате ВАШИОТ ЗАМАВ : Портокал Камшик е уникатен лесни голф системот за обука ќе се обучуваат да се лулаат побрзо, но, сепак, само како точно со својот патентиран противтежа систем.ПОБРЗО УДАР = ПОВЕЌЕ ОД ДАЛЕЧИНА!Она што играч на голф не сакате да ја погоди топката подалеку, побрзо?Портокал Камшик е Lightspeed Тренер ќе ви помогне да го направите токму тоа, додека одржување на вашата прецизност и ритам.СЕРИОЗНИ ВО ВРСКА СО ВАШАТА ИГРА?Треба правото систем за обука за задачата.Се развијат потребните мускулна меморија како ќе го практикува вашиот замав со Lightspeed.Го спарите со другите наши голф тренер, помага да се подобри флексибилноста, ритам и брзина.ИНСТАНТ ПОВРАТНИ информации - Било wobble во вашиот замав укажува на потребата да се подобри темпо и рамнотежа.Добиете инстант повратни информации со секој замав.Подобрување е побрзо кога ќе знаат точно што да правам.Чувствуваат брзина!.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

Голем голф замав Држење Пенкалата за ВНАТРЕШНА и НАДВОРЕШНА Пракса.Подобрување на вашиот Замав Вештина

Со цел да се идентификуваат на putts ви штрајк точно и започнете со тркалање на online.Да научат како многу putts

Пониски Оценки & Подобри Расположението : Дизајнирани за да се зајакне соодветна техника, нашите голф за

Голф замав помош за подобрување на далечина и точност.Придава лесно и безбедно да се вратило на вашиот к

НИ ПАТЕНТИРАН : На 31"долго и само преку 1lb, ова голф замав обука уред, всушност, се чувствува само како ваш

Помош Замав Тренер подобрува : Контрола Дистанца врвка за околу Порака Точност Clubhead Брзина Сила Темп

Scroll