Обновено
Cytonix Керамички+. Професионална Керамичка Облога. Керамички+ Плус е 9H Тешко, Висок Сјај, Високо ниво на цврсти Материи Керамички Слој за Автомобили, Бродови, Авиони, И?

Cytonix Керамички+. Професионална Керамичка Облога. Керамички+ Плус е 9H Тешко, Висок Сјај, Високо ниво на цврсти

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 691.20

Керамички+ repels вода, масло, нечистотија, баг-ломотене, и птица намалува.Употреба на автомобили, бродови, индустриски делови, градежни материјали, надворешните & внатрешни работи домаќинство површини.Керамички+ е транспарентен, мазна и лизгава.Заштита за внатрешни работи апликации, како што кујнски површини од страна се направи површини полесно да се чисти, повеќе нула, абразија, и УВ отпорни.Штити од гребнатини, камен чипови, птичји измет, патот катран, сончева светлина исчезнат, оксидација, и хемикалии.Супстрати вклучуваат насликани површини, пластични, метални, хром, стакло и керамика.Вода ролни надвор спречување на вода места и боење.Дава висок сјај влажни изглед со тврдина ниво до 9 H.Се применуваат во добро вентилирани област.Следниот подготовка на површината со перење и сушење.Вода, мраз, и дамка отвратителен.ЧАМЦИ, ЈАХТИ и ДРУГИ МОРСКИ АПЛИКАЦИИ Hydrophobic вода repellant керамички слој со одлична отпорност на растворувачи и UV-светлина.ВОЗДУХОПЛОВИ Лесно чистење на моторното масло и издувните дамки, бубачки и птица ломотене.Обезбедува тешко лесно да се чисти висок сјај како огледало заврши која трае 3-5 години.Избегнувајте да дишат гасови.Начин на апликација : Чиста подлога да се отстрани оксидација и загадувачи како што се глина барови или други соодветни средства.

Повеќе детали

Слични производи во категоријата

10мм совет големина, може да се скрати со ножот за помали марки.Солидна боја маркер формулиран за ниска т

Револуционерна индустриски одделение polycuramine формула.Обезбедува terrazzo тротоарите се погледне во висок с

Дизајниран за Табела Блузи, Барови, Дрво бои, ВидиПреку Encapsulations, Уметничка работа, и други апликации.Сам

14.5 оз црна plastiнатопи.Обврзници на дрво, метал, пластика, и други површини за да се заштити од ' рѓа и короз

Scroll