Обновено
1 Сет на 20 Компјутери 3D Пенкало со Вжарено Refills Различни Бои Филамент заменливите патрони за уредите за Ниска Температура 3 D Пенкало, PCL Филамент Refills 16.4 Стапки за Сек

1 Сет на 20 Компјутери 3D Пенкало со Вжарено Refills Различни Бои Филамент заменливите патрони за уредите за

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 592.56

Бидејќи на боја класификација, тоа го прави на 3 Димензионални пенкало повеќе корисни во изработката на производот на вашиот сопствен избор.Применливи Објект : Тоа може да се користи за повеќето од 3-Димензионални печатење пенкала каде одлични детали и примена барања се потребни.Соодветна Температура : Ова филамент се однесува на Ниска Температура 3 Димензионални пенкало само со својата оптимална печатење температура се движат од 80℃ до 100℃.75 мм, со толеранција од +/-0.Сет на Различни Бои : Нашата пакет на филамент доаѓа во 20 различни бои за да scribble вашиот 3 Димензионални уметнички ремек-дело идеја, што го прави овој производ е одличен материјал за ниска температура 3 Димензионални пенкало да се создаде шарени проекти.Сет на Различни Бои : Нашата пакет на филамент доаѓа во 20 различни бои за да scribble вашиот 3 Димензионални уметнички ремек-дело идеја, што го прави овој производ е одличен материјал за ниска температура 3 Димензионални пенкало да се создаде шарени проекти.Тоа е обновливи : во 50℃ варени вода, тоа може да се промени во супстанца како plasticine, така што може да се reshaped.Одличен подарок собата за вашите деца и уметност љубовник да се забавуваат со изработката и цртање.02 m 3 Димензионални пенкало и печатач на пазарот.Одличен подарок собата за вашите деца и уметност љубовник да се забавуваат со изработката и цртање.Одличен подарок собата за вашите деца и уметност љубовник да се забавуваат со изработката и цртање.Зелена Материјал : се направени од храна одделение PCL, а biodegradable материјал, кој е зелена и еколошки, нашите filaments се направени за да се највисоките стандарди и тоа е конзистентност на круг со дијаметар од доведува до оптимален проток низ екструдер цевка и млазницата.

Повеќе детали

Condition:
100% Brand New Item Type

Слични производи во категоријата

100% Полиестер.еластична затворање.Измијте ладно.Перформанси tee и шорцеви во собата во кој Марвел Стрип с

★Како да го користите : им Помогнам на метла напред и нагоре со една рака Дознајте четири 106cm ограничени

Дршката крива одговара на дланка и е направен од пластични материјали, која е мека и удобна да се одржи.П

РедеаFree Совршен Гранит карактеристики 100% редеаслободен сјај што носи пенливи чистење на вашиот countertops,

Направени на рафинирани челик материјал, многу силни и издржливи, мазна површина, не е лесно да ' рѓа, вис

Чување на кутии се 14.5x4x15", огради стан, кога не е во употреба.Овие функционални кантите се достапни во заб

Kicker (2) 45 L7 R152 Автомобил Аудио L7 R Плоштадот 15" Под 1800 W Subwoofer L7 R15 Пакет со Хармонија ХАA1500.1 Засилувач & Amp Ком

Автомобилот USB полначот има влезен напон од 1224 V и може да биде инсталирана на сите 1224 V камиони.Нема потр

2x слоеви на одбрана обезбедува военоодделение капка заштита.Слој 1 : Цврсти, отпорно на гребење поликарб

1 Главно се користи за компресори за воздух, дизел мотори, бензински мотори, вода, пумпи 2 Се користи како

Истата платформа како и во Smartphonesпатент.Само стол за масажа линија која е истражуван, развиени и собрани

Дијамант DotzДијамант Везови Аспект Уметност Комплет.Дијамант DotzДијамант Везови Аспект Уметност Компле

Автомобил Сонцето Стакло Организатор е направен на СТП кожа за да бидете организирани за годините што д

За се одржува акција се префрлува, еден притиснете на педалата контролира власта, а еден акција се префр

Моќен пареа и lockable пареа потребен ви овозможи да континуирано експлозијата преку задачата при рака.При

Широко се користи во мерењето на различни типа на обработка.Внатрешен дијаметар, надворешен дијаметар

Специјално Дизајнирани Паричникот Случај за i Phone 7 (2016 година), i Phone 8 (2017), i Phone SE 2 Генерација (2020).Компатиб

Задните Control Panel : Зелена Ладење, Црвена Греење, Едно Копче Switch.Дома Автомобил Двојна намена 12v / 110v Моќ Кон

Scroll