Обновено
Мини Калкулатор,8-битни Екранот Џеб Калкулатори, со Силиконски Копчето Симпатична Колачиња Стил Преносни Калкулатор со Keychain Погоден за Деца Студентите(Зелен)

Мини Калкулатор,8-битни Екранот Џеб Калкулатори, со Силиконски Копчето Симпатична Колачиња Стил Преносни Калкулатор

Проверете ја достапноста: Достапно за вашата нарачка
DEN 1308.00

Ние ќе рефундирање на вашите куповна цена без никакви проблеми.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : ПВЦ Боја : Зелена, Розова, Сива Виолетова, Сина (Изборен) Големина : Прибл.На keychain дизајн, исто така може да се користи за да се откажам копчиња, што е многу погодно.Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.2 инчен Тежина : Околу.Мини големина е погодно за вас да се носат и не ќе биде лесно да се загуби или се одбива. 【МЕКИ И УДОБНИ】копчиња на овој џебен калкулатор се направени од силикон материјал, кој е мек и удобен за работа, кои ви даваат удобно користење искуство без да се оштети вашите раце. 【НАШЕТО ВЕТУВАЊЕ】Нашите производи се строго проверени, и инспекциски надзор одделение може да ги користат со доверба.Бонбони-обоени изглед, свежи и убави визуелно искуство, едноставни и стилски.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.Ако за било која причина, мислам дека калкулатори, не е погодна за вас, ве молиме јавете се во нашата служба за корисници.Појавата на бонбони боја е многу симпатична и свежо, и тоа е исто така многу добар и сладок подарок за колеги, деца и пријатели.

Повеќе детали

Condition:
100% Brand New
Material:
PVC
Color:
Green, Pink, Gray Purple, Blue (Optional)
Size:
Approx. 5.5 * 4 * 0.7 cm / 2.1 * 1.5 * 0.2 inch
Weight:
Approx. 36 g
Package List:
1 * Calculator :
Note:
1.Please allow 1-3 cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2.Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Слични производи во категоријата

12 ЦИФРИ КАЛКУЛАТОР : 12 цифри направи калкулатор повеќето корисни за големи пресметки.Погоден за бизнисм

Двонасочна моќ : Соларен и батеријата (една AA батерија, не се вклучени).Голем 12цифрен екран.Данок и конве

# LCD дисплеј : голем агол на гледање dot matrix екран, јасен дигитален дисплеј, мултилинија прикажување, израб

Дизајнирана во една со notepad, овој калкулатор може да се користи за пресметки, на состанокот записи, итн.,

симпатична цртан филм дизајн со копче копчиња.изработени од пластика + електронски компоненти, безбедн

♣Ова е нова 8 цифрен електронски калкулатор ♣Идеален за употреба во канцеларија, дома, на училиште ранц

Ако сте збунети во врска со квалитетот на производот или имате било какви други прашања,f не сте задовол

Двонасочна Моќ : Соларен (работи само кога тоа е светла) и Батеријата (една AA батерија, НЕ се вклучени).Заб

Квалитетот и изгледот : основна стандардниот калкулатор се направени од издржлив АБС материјал за да се

Направени од премиум материјалот, тоа е сигурен и издржлив.Со обликот модерен дизајн, практично да се ко

ГОЛЕМ ЕКРАН : 12 Цифри, подобра визија, окоаглеста, исправен LCD дисплеј; Автоматско исклучување (10 минути н

# LCD дисплеј : голем агол на гледање dot matrix екран, јасен дигитален дисплеј, мултилинија прикажување, израб

Објекти други од калкулаторот во сликата треба да одговара на снимање, не се вклучени во производот што

Било какви проблеми што ги имате, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние сме секогаш тука д

Двонасочна Моќ : Соларен (работи само кога тоа е светла) и Батеријата (една AA батерија, НЕ се вклучени).Заб

Едноставен стил, свеж и модерен.Тоа има 8битни екранот.Многу убав и сладок подарок за колеги, деца и приј

Материјалот Estimator калкулатор помага изградба проценување на професионалци кои треба да се процени град

Направени од меки силиконски материјал, издржлив за долго време се користи.Прецизниот дизајн кој не вли

# 12цифрениот голем екран : на екранот е јасна, лесно да се направи внимателни пресметки и основни пресмет

⭐ DESKTOPSize.Мерка : 7.4" x 5.5" x 0.3".Овој лесен за употреба калкулатори, зазема малку простор на вашиот компјутер

8 цифри дизајн, силни се пресмета функцијата.Дојде со екстра големи LCD дисплеј, лесно да се чита.Лесни, тр

ИСЧИСТИТЕ ЕКРАНОТ Со својот голем екран, овој калкулатор е направен за удобен и удобно секојдневна упо

Производ големина(прибл.) : 5*4.6 cm (2.0*1.8 инчен).Материјал : ПВЦ,Силикони и пластика,безбедно и практично.Тоа

Калкулатори со стандардни функции се погодни за многу прилики : бизнис, финансии, статистика, семејство,

Ретро 18Копче Калкулатор Креативни Бамбус Направени Алатки за Пресметување Преносни Соларни Учење Дода

ПРАКТИЧНА настава : Електронски Десктоп Калкулатор е општа намена десктоп апликации, 12 цифри го прават

*Напредно научен калкулатор, мултифункција за пресметување, табеларни статистика, мултичекор репродук

Висок Квалитет.Сосема Оригинална.Архивиран.Monolith A4 Конференција Папка и calculator (Калкулатор).Изработена о

Scroll